Komentarze

Dodaj komentarz

Na stronie pojawia się 25 ostatnich komentarzy. Użyj linków na dole strony aby przejść do pozostałych.

Dodano środa, 17 marca 2010, 16:27, przez Józef
Witam państwa i pozdrawiam osoby które z tak dużym zaangażowaniem popierają amnestię ja również się do tego przychylam ponieważ nie znam przypadku żeby więzienie kogoś naprawiło to jest jak fala w wojsku a wręcz odwrotnie taki pensjonarjusz wychodzi z lepszym doświadczeniem i o wiele sprytniejszy nie stać państwo Polskie na utrzymywanie tych więżniów w dobie gdy dzieci głodują w szkołach przedszkolach i żyją rodziny o chlebie i wodzie.MYślę ŻE STROA RZĄDOWA ZROZUMIE TE CAŁĄ NIEZRĘCZNA SYTUACJE I W KOŃCU WPROWADZI AMNESTIĘ Z POŻYTKIEM NA SKAZANYCH ICH RODZIN I SPOŁECZEŃSTWA TAM JEST BARDZO DUŻO LUDZI WARTOŚCIOWYCH I PRZYDATNYCH DLA SPOŁECZEŃSTWA DAJMY IM SZANSĘ Z POWAŻANIEM JÓZEF K.
Dodano sobota, 13 marca 2010, 00:38, przez ktoś
witam. jestem za amnestią ale oczywiście taką która nie zaszkodziłaby obywatelom. jest wiele młodych osób które za drobne sprawy muszą odsiedzieć wyrok,często przez własne zaniedbanie spraw a wyrok sie uprawomocnia.każdemu w życiu mogłaby się podwinąć noga, lecz nie zamykajmy ich w czterech ścianach tylko resocjalizujmy, nauczmy pracy..bądź dajmy drugą szanse- warunkowe zwolnienie.
Dodano piątek, 12 marca 2010, 22:13, przez przez kobieta
Drogi "M" akurat to forum nie jest miejscem na dyskusje z taką osobą jak Pan/Pani.O czym my mówimy o sprawiedliwym ,niezawisłym sądzie w Polsce??????? O bezpiecznym Państwie?Po wypowiedziach można sie zorientować co do Pana/Pani osoby?Media też kłamią pokazująć tych wszystkich ludzi skazanych przez pomyłkę?O tych wyrokach niesprawiedliwych?Szkoda dyskusji!
Dodano piątek, 12 marca 2010, 12:04, przez M.


Do @Kobiety i @Zuzi:

Z całym szacunkiem, ale widać, że Panie nie mają pojęcia o prawie :-)

Jaki kat? Bez przesady. Ja jestem po prostu za przestrzeganiem prawa. Naprawdę jakby zrobić sondę w aresztach i zakładach karnych, to okazałoby się, że większość osadzonych i skazanych to niewinnie i wrobieni. Proszę mi uwierzyć - to nieprawda. Znam nieco sytuację od drugiej strony - gdyby Pani przejrzała dowody w sprawach tych rzekomo "niewinnych" i "wrobionych", zobaczyłaby Pani jak to wygląda z tej perspektywy.

GWARANTUJE Pani, że nikt nie pójdzie do więzienia za kradzież konserwy, gdy nie ma co włożyć do garnka, jeżeli nie kradł wcześniej i wykaże się odpowiednią postawą w toku procesu. Proszę sobie uświadomić jak wiele kar jest orzekanych z warunkowym zawieszeniem ich wykonania. Karę pozbawienia wolności bez warunkowego jej zawieszenia orzeka się niezwykle rzadko, a polskie prawo przewiduje szereg innych instytucji oraz rodzajów kar, które są znacznie częściej orzekane. Innymi słowy, mówiąc wprost – trzeba się naprawdę postarać żeby dostać u nas karę „na sztywno”. Na ogół oznacza to również, że taka osoba przeskrobała coś naprawdę poważnego, a często okazuje się również, iż nie był to jej pierwszy konflikt z prawem.

Proszę również nie mydlić oczu taką nowomową o biedzie etc. - na takich pomysłach amnestyjnych skorzystałoby mnóstwo drobnych cwaniaków - oszustów, rozbójników itp. Proszę mi wierzyć, że spotkanie z nimi nie jest niczym przyjemnym.

98% ludzi nie powinno znajdować się w więzieniach, ale każdy przestępca, który w sposób świadomy wykroczył przeciwko przepisom i został skazany prawomocnym wyrokiem Sądu, powinien ponieś konsekwencje swojego postępowania. Koniec i kropka.

Również życzę szczęścia i życia w bardziej bezpieczym kraju, bez takich chybionych pomysłów.Dodano piątek, 12 marca 2010, 08:32, przez ZUZIA do M
Jak napisała Pni/Panu Kobieta ja też życzę szczęścia. A nawiasem mówiąc nie mam i nie miałam nigdy nikogo nawet skazanego (nawet kolegium). Ale jestem człowiekiem. Czego pewnie Pan/Pani nie rozumie. Słowo "człowiek" znajduje się w encyklopedii. Polecam z zapoznaniem się opisu. Łatwo jest oskarżać i jeździć po innych. A czy widziała Pani/Pan kiedyś kradnących ludzi z głudu. Bo ja tak. Kobieta na Święta nie miała dla dzieci na cukierki (zwykłe) ukradła 2 paczki, masło, i małą konserwę. Zabrała ją policja. A ludzie którzy zbierali drzewo w lesie. Skazani. Żyją z 500 zł a mają zapłacić 2 000 tys.
Proponuję M nie wypowiadaj się zanim n ie przeczystasz słowa "CZŁOWIEK". Dopóki są tacy luidzie jak M (czyli niby uczciwi!!!!) w ich mniemaniu zawsze będą śm ieszne wypowiedzi.
Dodano wtorek, 9 marca 2010, 08:35, przez Kobieta
W odpowiedzi do osoby "M".Taka osoba jak Pan/Pani powinna być GUBERNATOREM GENERALNYM I KATEM a 98% ludzi w Polsce powinno znajdować się w więzieniach.Życzę szczęścia!
Dodano niedziela, 7 marca 2010, 19:45, przez M.
Pytanie do Pani Zuzi: jest Pani może konkubiną jakiegoś skazanego albo ma pani kogoś w rodzinie kto akurat przebywa w więzieniu. PS pytanie nie jest złośliwe, tylko jak najbardziej serio.
Dodano czwartek, 4 marca 2010, 08:55, przez ZUZIA
Uważam, że amnestia jest w pełni zasadna. Każdy ma prawo popełnić błąd ale zasługuje na sznsę, Nasi Panowie w Rzadzie oczywiście o tym nie myślą gdyż są ponad to. Ludzie czekają w kolejce na miejsce w więzieniu. To jest chore. DAJMY IM SZNSĘ NA POPRAWĘ. Jeżeli jej nie wykorzystają to ich problem, ale większość, żałuje swoich błędów.
Dodano sobota, 27 lutego 2010, 18:41, przez GŁOSUJĄC NIE WYBIERAJ TYCH KTÓRZY ZAWIEDLI PO CZY PIS
NADCHODZA WYBORY PREZYDENCKIE, PO I PIS POKAZALI NA CO ICH STAĆ, NIE LICZĄ SIE Z NIKIM, A POLAKÓW MAJĄ W GŁĘBOKIM POWAZANIU, ZANIM WRZUCICIE GŁOS DO URNY POMYŚLCIE CZY BYŁO WARTO TYM LUDZIOM DAC SZANSĘ - NIE WYBIERAJMY TYCH, KTÓRZY ZAWIEDLI - POTRAFIA PARADOWAĆ Z PAPIERZEM, KARDYNAŁAMI I BISKUPAMI, KLĘCZĘĆ PRZED SAMYM OŁTARZEM W KOŚCIELE - A MIŁOSIERDZI DLA INNYCH, KTÓRZY BYĆ MOŻE POPEŁNILI W ZYCIU BŁĄD MAJA ZA KRYMINALISTÓW.

NIE GŁOSUJCIE ANI NA PO ANI TEŻ NA PIS - POKAZALI SWOJE OBLICZE , NIE DOTRZYMALI OBIETNIC !!!!!
Dodano poniedziałek, 15 lutego 2010, 20:28, przez M.
Swoistą 'amnestię' stanowią już orzekane kary oraz tendencja do warunkowego zawieszania ich wykonania kiedykolwiek się da.

Niektóre punkty z apelu uwłaczają zdrowo myślącemu człowiekowi, choć odrobinę zorientowanemu w szeroko pojętym wymiarze sprawiedliwości.

Np:

- Od bez mała 20 lat nie było w Polsce amnestii (Ostatnia ustawa o amnestii nosi datę 7 grudnia 1989 r., podpisał ją Prezydent Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej Wojciech Jaruzelski).

warto przypomnieć, faktycznie ...

- Ustawa amnestyjna ma ogromny wymiar humanitarny i religijny ("Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom")

bez komentarza ...

- Rok 2009 jest rokiem rocznicowym, co obliguje do wydania takiej ustawy.

Proponuję sprawdzenie znaczenia słowa 'obligować' w jakimś słowniku.

- Polskie prawo jest surowe i restrykcyjne

W kontekście zapisów ustawowych - jest surowe, ale tu chodzi o kary orzekane, a te już z pewnością takie nie są (najczęściej)

- Amnestia powszechna powinna zostać przeprowadzona jak najszybciej i obejmować jak najwięcej skazanych

...

- W swym humanitarnym ekonomicznym wymiarze amnestia powinna przynieść ulgę nie tylko skazanym, lub tym którzy mogą być niedługo skazani

... ...

- Zdajemy sobie sprawę, iż "dura lex, sed lex", ale pragniemy, żeby Temida choć raz na 20 lat odpuściła.

W takim razie nie zdajecie sobie sprawy, że dura lex sed lex.

Podsumowując: nie popieram, a wręcz zwalczałbym takie pomysły.

Nie tędy droga do uzdrowienia wymiaru sprawiedliwości i systemu penitencjarnego.

Dodano wtorek, 9 lutego 2010, 00:01, przez zresocjalizowany własnymi siłami
od 3 lat walcze o odroczenia wykonania kar pozbawienia wolnosci w lacznym wymiarze 22 miesiecy. mam 3 wyroki za tak smieszne sprawy, ze gdyby ktos z boku stanal to by pewnie padl ze smiechu ze w tym kraju za takie rzeczy trzeba az tyle odsiedziec (55 000 zl - tyle mniej wiecej kosztowac bedzie Panstwa Podatnikow utrzymanie mnie w wiezieniu jesli do tego dojdzie plus oczywiscie jesli to nastapi to dodatkowo wystapie o odszkodowanie srednio minimum 2-3 000 € czyli kolejne 8-13 500 zl) niech kazdy wiezien obecny i przyszly wystepuje do strasburga Panstwo zbankrutuje i wtedy ludzie zrozumieja ze ta akurat inicjatywe warto poprzec...przeludnienie i liczba oczekujacych jest ogromna a wezmy pod uwage tylko 10 000 skazaznych z wyrokami do 2 lat to koszt 80 000 000 zl !!!!!!!! skoro jestescie Panstwo Podatnicy i Panstwo Polskie tak bogaci na tego typu sponsorowanie to ja nie mam nic przeciwko moge isc odsiedziec swoje i jeszcze wziac za to pieniadze bo liczy sie prestiz wladzy i walka miedzy partiami o lepsze posadki i lepiej platne niz interes ekonomiczny PANSTWA...pozdrawiam (byc moze przyszly wiezien - na etacie Panstwa)
Dodano poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:50, przez Justyna
Po wczytaniu się w te wypowiedzi dochodzę do słusznego wniosku i w pełni popieram inicjatywe pa Maciejewskiego i tych osób które go wspierają w celu wprowadzenia amnestii uważam że jeżeli jestesmy ludżmi to dajmy tym ludziom szansę a na pewno większość w pozytywny sposób wykorzysta tę szansę a pieniądze które i wykorzystane na utrzymanie tych ludzi potrzebują szkoły przedszkola głodne dzieci więc chyba gra jest warta zachodu z całym szacunkiem przekazuje ten apel do naszych władz
Dodano środa, 27 stycznia 2010, 10:24, przez kobieta/ w odpowiedzi do Pana Kamila
Życzę panu by przez całe życie był Pan tak prawym obywatelem i nie miał kłopotu z prawem.Niech Pan spojrzy w oczy ludziom którzy nic nikomu nie zrobili,nic nie ukradli,nikogo nie pobili!A przez swoją naiwność kupili coś okazyjnie.Potem są sądzeni jak wielcy paserzy,ciągani po sądach,osadzeni w zakładach karnych!Tracą pracę ich życie staje się koszmarem!Proszę w tych ludzi rzucić kamieniem! A obok nich po ulicach chodzą chuligani bo policja nie umie ich złapać a sądy umarzją sprawę z powodu braku wykrycia sprawcy!Czy tak powinien dzialać wymiar sprawiedliwości!
Dodano środa, 27 stycznia 2010, 01:11, przez Adam
To co pan pisze to istne i totalne bzdury jeżeli by wszyscy wychodzili ztego założenia co pan to w Polsce powinny powstać obozy koncentracyjne a pan DYREKTOREM GENERALNYM jak jesteś bez winy to to rzuć kamieniem o już rzuciłem ale zapomniało mi się że pobiłem kolegę ale to tylko mój kolega tu na tej stronie jak zauważyłem wypowiadają się ludzie poważni co mają coś do powiedzenia w przeciwieństwie do pana.
Dodano wtorek, 26 stycznia 2010, 18:59, przez Kamil
Jak czytam ten apel to przy nie których punktach uśmiech lub wyraz politowania na twarzy mi się pojawia.
Np.

p. 3 Więzienia i areszty są przepełnione, a odbywanie kary pozbawienia wolności często urąga ludzkim normom.

Nikt ich nie zmuszał do przestępstw, a warunki i tak mają lepsze niż bezdomni w noclegowniach.

p. 6 Ustawa amnestyjna ma ogromny wymiar humanitarny i religijny ("Jako i my odpuszczamy naszym winowajcom")

ABSURD ABSURD ABSURD! A przykazania: Nie kradnij, nie cudzołóż, nie zabijaj, nie pożądaj żony ani rzeczy bliźniego swego to już autor zapomniał. Powoływanie się na religie, bardzo modne w tym kraju, niestety tylko w tedy gdy jest nam to na rękę.

p. 7 Rok 2009 jest rokiem rocznicowym, co obliguje do wydania takiej ustawy.

a 12 lutego 2009 roku była 200 rocznica urodzin Karola Darwina, co to ma do rzeczy i do tematu? Tyle co punkt 7.

p. 14 Zdajemy sobie sprawę, iż "dura lex, sed lex", ale pragniemy, żeby Temida choć raz na 20 lat odpuściła.

Ja pragnę żeby Castro wysyłał mi skrzynkę cygar. Prawo jest po to żeby je przestrzegać. Skoro łamię prawo i jadę po pijaku samochodem wioząc kilogram koki i kałacha to jestem świadomy że je łamię. Kradnę ze sklepu, też jestem świadomy że to przestępstwo.

Dodano poniedziałek, 25 stycznia 2010, 18:16, przez Do "do emigranta"
Za niezawinioną niewypłacalność odpowiedzialności karnej nie ma jednakże kodeks karny mówi :

Art. 300. § 1. Kto, w razie grożącej mu niewypłacalności lub upadłości, udaremnia lub uszczupla zaspokojenie swojego wierzyciela przez to, że usuwa, ukrywa, zbywa, darowuje, niszczy, rzeczywiście lub pozornie obciąża albo uszkadza składniki swojego majątku,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Kto, w celu udaremnienia wykonania orzeczenia sądu lub innego organu państwowego, udaremnia lub uszczupla zaspokojenie swojego wierzyciela przez to, że usuwa, ukrywa, zbywa, darowuje, niszczy, rzeczywiście lub pozornie obciąża albo uszkadza składniki swojego majątku zajęte lub zagrożone zajęciem,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 3. Jeżeli czyn określony w § 1 wyrządził szkodę wielu wierzycielom, sprawca

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 4. Jeżeli pokrzywdzonym nie jest Skarb Państwa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Dodano wtorek, 19 stycznia 2010, 00:22, przez RADOSŁAW
Coś drgnęło idzie ku lepszemu Unia zobowiązała nasze Państwo do radykalnych zmian w kodeksie karnym i w kodeksie karnym wykonawczym,mało tego Unia chce zwrócić nam osadzonych na terenie Unii i w tym momencie jest dylemat co zrobić nasze ZK są przepełnione i to każdy zakład karny najmniejszy procent to 5% ponad stan czyli 105% stanu i tak wynik jest ostro naciągany,lecz są zakłady karne gdzie przepełnienie wynosi ponad stan nawet 30% ciągłe rotacje i wysyłanie osadzonych w transporty nic nie dają to błędne koło któremu trzeba położyć kategoryczny kres tego żąda natychmiast Unia właśnie dla tego odbyła się wczoraj konferencja prasowa ministra sprawiedliwości,bardzo delikatnie i oględnie ale z determinacją wypowiadał się o dalece idących zmianach KK i KKW,biorąc pod uwagę że Unia dąży do rychłego przekazania Polsce osadzonych na terenie Unii jest prawdopodobna cicha amnestia,może polegać ona na tym iż wokandy będą znacznie częściej rozpatrywane pozytywnie,a wiele wyroków będzie zawieszanych.
Dodano poniedziałek, 18 stycznia 2010, 10:19, przez kobieta
Popieram Pana Tadeusza.Sądy karzą więzieniem ludzi chcących żyć normalnie którzy popełnili tylko wykroczenia.Tych którzy są wartościowi.Niszczą im życie!
Dodano niedziela, 17 stycznia 2010, 23:54, przez Tadeusz
Obserwuje cala te farse z amnestia i zastanawiam sie co jest takiego trudnego dla rzadu zeby wprowadzic amnestie niech tylko 70 procent wroci na lono rodziny i dobra droge uwayam ye tryeba dac szanse skazanym troche zrozumienia inne panstwa daja a my co mamy miec tyranie i dyktature 2 nawroconych daje wiecej niz 5 skazanzch za wykroczenia przekwalifikowane na przestepstwo panowie ustawodwcy zamknijcie to bledne kolo Ci drobni przestepcy to w bardzo duzym procencie ludzie wartosciowi i nie mysla o karierze przestepczej i badzmy liberalni to sa tez Polacy ktorzy tworza nasze spoleczenstwo i zastosujmy zasade kto jest bez winy niech rzuci kamieniem ogloszenie amnesti to nie ujma dla Rzadu i Pana Prezydenta to zwyczjne zrozumienie potrzeb spolecznych za ktore Ci ludzie beda wdzieczni
Dodano sobota, 16 stycznia 2010, 08:52, przez kobieta
Proszę popatrzcie wokół siebie!Co dzieje się w naszym kraju.Jak wydawane są wyroki sądowe.Łobuzy i bandziory chodzą po ulicach.Nie można ich złapać.Bo są sprytni.A jeśli już takiego złapią to ma prawo do obrony! Bo miał trudne dzieciństwo,bo wpadl w złe towarzystwo,bo radzina patologiczna.Taki ma prawo do obrony!Odracza mu się wykonanie kary gdyż się chce poprawić,obiecuje zmianę na lepsze.A on wraca na ulice i dalej robi to samo i krzywdzi innych.Ale karani są ludzie za to że coś kupili bo było taniej -nieświadomie.Tych karze się surowo.TYm daje się wyroki,wykonuje się karę pozbawienia wolności niszcząc im całe życie,pozbawiając pracy i możliwości bycia z rodziną.Ci ludzie nie mają możliwości się bronić.Są uznawani za wielkich paserów.Dla nich nie ma możliwości łagodzących.Nie tylko powinna być amnestia ale zmiana prawa.
Dodano piątek, 15 stycznia 2010, 23:17, przez do emigranta
śmieszny jesteś? Nie ma przepisu, który za niezwrócenie cywilnego dlugu przewiduje więzienie. to sprawaa cywilna, a nie karna
Dodano piątek, 15 stycznia 2010, 17:31, przez emigrant 1
Byloby fantastycznie.Prosty Przyklad jest moj. Kiedys bylem zonaty dokladnie 10 lat temu. Tesc chcial byc fajny gosc io pozyczyl mi 10 tysiecy . W zasadzie kupil corce samochod, ktory po rozwodzioe zabrala. ALe ja dostalem wyrok 6 miesiecy do odsiadki poniewaz domagal sie oddania pieniedzy. Oczywiscie sad nie wyrazil zgody abym wowczas mogla splacic zadluzenie w ratach. Ja biedny nie mialem pieniedzy, wyjechalem, Wowczas sad odwisil zawieszona kare i teraz mam do odsiadki 6 miesiecy. Nie wspominajac iz te 10 tysiecy to ja moge mu jes splacic z odsetkami za te 10 lat teraz. NIestety nasz system sadowniczy jest taki a nie inny iz wynajmujac nawet najlepszego prawniika nie mam szans na wygrana.
Prawda jest taka mam 6 miesiecy wyrok do odsiadki, pieniadxze oddalem.
Po 10 latach nowe zycie itd, Nie nazekam, Ale wyrok do odsiadki 6 miesiecy jest,
I co i musze mieszkac poza granicami kraju poniewaz nikt nie chce nic z tym zrobic. adwokacji na odleglosc potrafia tylko pieniadze brac i no wie PAN....
Tkaze mysle iz przydalaby sie amnestja tylko jakie sa szanse iz ona bedzie.
Pozdrawiam
Dodano czwartek, 14 stycznia 2010, 11:09, przez kobieta
Popieram.Amnestia powinna być szybko.Powinno być zmienione prawo.Teraz chodzą po ulicy bandyci,złodzieje i łobuzy.Sprawy się umarza bo nie wykryto sprawcy.Poszkodowani nie otrzymują zadośćuczynienia.Łobuzy i bańdziory grasują więc nadal.Natomiast policja,prokuratorzy i sądy poprawiają swoją statystykę wykrywalności przestępstw zamykając w więziwniach ludzi najmniej winnych:bo kupił coś po okazyjnej cenie.Tym ludziom stawia się artykuły za paserkę i karze bardzo surowa osadzając w więzieniu.Zamyka im się drogę do normalnego życia, pozbawia pracy,możliwości nauki.życia w rodzinie.Robi ich się przestępcami.To koszmar w jakim Państwie żyjemy!Popieram ludzi którzy mogą i chcą coś zrobić w tym kierunku.
Dodano wtorek, 12 stycznia 2010, 22:55, przez normalny
amnestia? Dać więźniom suchy chleb i wodę, do celi wilgoć i szczury. Bandyci siedzą w więzieniach, a nie niewinne baranki.
Dodano wtorek, 12 stycznia 2010, 15:36, przez Gabriel L. Kamiński
Uważam, że to trafiony pomysł, i to również dlatego, iż polskie więziennictwo potrzebuje nowych reform. W takim stanie jak teraz: przeludnione cele, stare budynki, fatalna infrastruktura Ministerstwo Sprawiedliwości i Zarząd Penitencjarny nie są w stanie nic zrobić. Ostatnie doniesienia o próbach samobójczych ważnych świadków wskazują na "penetrację" służb więziennych przez świat przestępczy. Dziecko nie uwierzy w banialuki opowiadane publiczne przez Rzeczniczkę Prasową...
Jeśli tego sami nie uczynimy; chodzi o ściślejszą weryfikację służb więziennych, zmiany personalne na szczeblu kierowniczym, to wymusi to nas nas Unia Europejska. W kraju, gdzie większość ludzi deklaruje się jako katolicy przestrzeganie praw człowieka do godziwej resocjalizacji są bliższe Dekalogu niż na pierwszy rzut oka się wydaje. Jestem za "Amnestią Powszechną"