Komentarze

Dodaj komentarz

Na stronie pojawia się 25 ostatnich komentarzy. Użyj linków na dole strony aby przejść do pozostałych.

Dodano wtorek, 12 styczeń 2010, 14:10, przez saki
o jezu, padłem ze śmiechu. Miejsce bandziorów jest w więzieniu. Bandziory kogoś okradły, pobiły, zgwałciły, oszukali etc... Więc litujcie się nad ofiarami, a nie katami.
Dodano poniedziałek, 11 styczeń 2010, 16:26, przez Jan z Tarnobrzega
Nie wiem, czy mój komentarz kiedykolwiek zostanie opublikowany, bowiem jestem zdecydowanie przeciwny wprowadzeniu amnestii powszechnej.
Zaznaczam, że nie reprezentuję żadnego skrajnego ugrupowania, które ma na celu zwiększanie restrykcyjności czy innych zmian w kodeksie karnym. Jestem żyjącym w zgodzie z ludzką naturą człowiekiem, jakich wielu pośród naszego społeczeństwa. Czytając poprzednie opinie nie sposób nie odnieść wrażenia, że napisane zostały bądź przez skazanych, bądź przez członków rodzin skazanych. proszę wybaczyć, ale nie są to obiektywne oceny sprawy.
W komentarzach pojawia się wielokrotnie wątek "skrzywdzonych dzieci, rodzin"... Ale zapominacie państwo, ze po wprowadzeniu amnestii zakłady karne opuszczą także domowi kaci, pedofile. Czy wypuszczenie ich na wolność sprawi, że "dzieci nie beda płakały, a rodziny przestaną cierpieć"? No, raczej skutek będzie odwrotny.
Co do przepełnienia zakładów karnych i obciążenia finansowego obywateli (koszty utrzymania skazanych), rozwiązanie może być znacznie prostsze. PRACA. Ustawodawca powinien wprowadzić takie przepisy, aby była praca dla skazanych i aby pracę tę oni NIEODPŁATNIE świadczyli. Wypracowane w ten sposób pieniądze pokrywałyby koszt utrzymania więźnia i budowę nowych zakładów karnych, w których warunki życia nie urągałyby człowiekowi.
Dodano niedziela, 3 styczeń 2010, 20:28, przez Józef
Popieram inicjatywę Bogusława Maciejewskiego wprowadzenia Amnestii Powszechnej.
Dodano środa, 30 grudzień 2009, 19:11, przez skazany
Popieram w 100% i wiem że wielu osadzonych zmieniło by swoje nastawienie do prawa, żyyli by poprawnie. Wiem że ta procedura nie jest prosta, ale jest wykonalna a w dużej mierze potrzebna rozbitym rodziną, i nie tylko.
Dodano piątek, 25 grudzień 2009, 23:54, przez sylwia
witam.
proszę mi odpowiedzieć, czy jest realna szansa na ogłoszenie amnestii w najbliższym czasie???
niektórzy odsiadują wyroki z tak błahych powodów...
cierpią rodziny, oni sami narażeni sa na degenerację zamiast resocjalizacji w polskich więzieniach.
z kolei ci co powinni chodzą zadowoleni na wolności.
wiem, że pobyt w więzieniu to nie turnus nagrodowy, ale to co mozna zastać w niektórych zakładach pod względem sanitarnym, żywieniowym i \"wychowawczym\" urąga czasem ludzkiej godności!
bardzo proszę więc o odpowiedź- amnestia w tej chwili to tylko projekt i prośby kierowane do władz, czy coś z tego wkrótce będzie?
Dodano sobota, 12 grudzień 2009, 21:04, przez Agata ,Jola i Wiesiek
po zapoznaniu się zdziałaniami pana Maciejewskiego i osoby które piszą komentarze w popieram w/w incjatywę i życze powodzenia a także myślę ze strona rządowa dojdzie do realnych przemyśleń i wprowadzi w końcu amnestie niech CAi ludzie i ich rodziny żyją normalnie żadną sztuką jest nieadekwatne karanie aaAA
Dodano niedziela, 6 grudzień 2009, 18:32, przez RACZYNSKI ADAM
W pełni popieramy incjatywe wprowadzenia amnesti w Polsce my piszemy z USA stan New Jersey miasto Trenton jesteś środowiskiem kombatanckim byłych żołnierzy i także działamy przy kościele z organizacjami religijnymy dziąłamy na rzecz naszych obywateli a i także innych społeczności jeżeli potrzebują pomocy ze zgroza obserwujemy to co dzieje się w naszym kraju to mjuż nie jest normalne to się wymknęło z pod kontroli władz ustawodawczych do czego chcecie ta metodą dojść zamiast stworzyć system środków zapobiegawczych mam tu na myśli drobne czyny bo ktoś coś ukradł bo nie ma za co rodziny wyżywić lub nie płaci zobowiązań bo nie ma za a nie wykazuje złej woli za to się każe tutaj w szpitalu leży pacjent i nie ubezpieczenia a też nie ma funduszy ma to umorzone koszty ponosi miasto a wpolsce trzeba tego człowieka zgnębić 2 temat pijani kierowcy jest to naganne a nie trzeba ludzi zamykać i zabierać od razu praw jazdy to w dobie obecnej cywilizacji godzi i interesy rodziny jeżeli władze uważają że warto dbać o te podstawą jednostkę społeczną tu pijący kierowcy którzy zostali złapani sa kierowani na spotkania antyalkocholowe jeżeli się to powtórzyło wykonują prace na rzecz społeczeństwa ale normalnie jężdżą do pracy utrzymują rodziny mają motywacje jest wiele sposobów na zapobieganie dużo tańszych niż budowa więzień a można te pieniądz przeznaczyć na szkoły przedszkola dokarmianie biednych bezrobotnych ta njak normalnych krajach a nie samymi restrykcjami karmić społeczeństwo nasz rżąd popierał naszego Papierza który prosił o amnestię a władzę głuche .reasumując popieramy w pełni wprowadzenie amnestii i pozwólcie niech Ci ludzie wrócą do normalności PANIE PREZYDENCIE PANIE PREMIERZE PANIE PANOWIE POSŁOWIE I SENATOROWIE NIE ODZUCAJCIE WYCIĄGNIĘTEJ RĘKI PROSZĄCYCH O POMOC NA PEWNO WARTO DAĆ TĘ SZANSE A ONI SIĘ ODWDZIĘCZĄ NIE CHCECIE CHYBA BYĆ GORSI KOMUNISTÓW MIEJCIE W SOBIE TĘ DOBRĄ WOLĘ I PROSIMY WPROWADŻCIĘ TĄ AMNESTIĘ Zszacunkiem i poważaniem KlUB WETERANÓW POLSKIEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ I ŚRODOWISKO KOŚCIELNE DZIAŁAJĄCE PRZY KOŚCIELE ŚW JADWIGI
Dodano niedziela, 6 grudzień 2009, 08:35, przez Skromny obserwator życia społecznego
Popieram w całości tą ideę , bardzo dobrze że ktoś wreszcie zajął się tą sprawą , inicjatorom tego przedsięwzięcia serdecznie dziękuję za wrażliwość społeczną i wyczucie nastrojów społeczeństwa . Aż dziwne , że 20 lat po polskiej rewolucji społecznej nikt o tym dotychczas nie pomyślał . Nawet komuniści po II wojnie światowej sami wpadli na taki pomysł i amnestię ogłosili . Widocznie nasza kochana władza tak bardzo jest zajęta sama sobą , że nie ma czasu na myślenie o społeczeństwie jego troskach dnia codziennego i biedzie . Zatem w oparciu o chrześcijańską zasadę miłości bliźniego wypada zwrócić się do naszych kochanych władz , które mają pełne usta frazesów z ewangelii aby pochyliły się nad losem tych którym kiedyś w życiu coś nie wyszło i losem ich rodzin. SZYBKIE OGŁOSZENIE AMNESTII W POLSCE JEST CELOWE, POTRZEBNE I SPOŁECZNIE UZASADNIONE , POZWOLI POWOLI ZASYPYWAĆ PODZIAŁY NAROSŁE WŚRÓD SPOŁECZEŃSTWA W OSTATNICH LATACH . POWINNIŚMY NIENAWIDZIEĆ BŁĘDY ALE MIEĆ SERCE DLA BŁĄDZĄCYCH.
Niestety są i tacy którzy chcieliby połowę społeczeństwa zamknąć od więzień , dla tych mam inną propozycję zacznijcie przerabiać szkoły na więzienia. Pozdrawiam uczestników forum.
Dodano czwartek, 3 grudzień 2009, 22:19, przez Nicole
Popieram w całości co napisali moi poprzednicy,zwłaszcza że najbardziej cierpią na tym małe dzieci ,które nie mają szansy na wychowanie się w pełnej rodzienie.
Dodano czwartek, 3 grudzień 2009, 11:47, przez kola
Popieram w pełni amnestię,chociaż nie popieram łamania prawa.Otóż do wiezień dostają się ludzie za małe wykroczenia,a ci którzy powinni tam być chodzą na wolności.Np.Mąż i ojciec dwójki dzieci dostaje się do więzienia za błędy popełnione nie będąc jeszcze w stanie małżeńskim.Traci pracę ,dzieci tracą ojca rodzina popada w długi.Uważam,że nie tędy droga,ponieważ jeżeli człowiek żałuje i chce się zmienić powinien taką szansę otrzymać.
Dodano czwartek, 3 grudzień 2009, 03:40, przez SLAWO
popieram całkowicie wprowadzenie amnestii ni twórzmy państwa policyjnego a zamiana kodeksu wykroczeń na karny doprowadzi patologi i wielokrotnie do rozpadu rodzin jak strata pracy większy pożytek będzie z prac społecznych spotkań dlą osób które piły metodami ludzkimi przywrócić do normalności wię zienie jeszcze nikogo nie wychowało a odwrotnie a są poważni przestępcy
Dodano środa, 2 grudzień 2009, 22:51, przez Martyna
Popieram amnestie w 100%
Dodano wtorek, 1 grudzień 2009, 14:15, przez prawnik - krótko w wymiarze niesprawiedliwości
Czas najwyższy na pochylenie się nad tematem amnestii przez naszą władzę ustawodawczą i wykonawczą. Swoją drogą ciekawe jakie rozwiąznia dotyczące amnestii funkcjonują w innych krajach UE.
Dodano niedziela, 29 listopad 2009, 15:23, przez odsiadujący
popieram w 100% czas na redykalne zmianu, w sumie nie wszystkich należy traktować jedną miarką są różne przypadki błądzenia i choroby
Dodano piątek, 27 listopad 2009, 14:05, przez Anna
Popieram w 100% Panska inicjatywe. Wiezienia sa pelne ludzi ktorzy zbladzili w mlodosci i nalezy dac im szanse. Resocjlizacja w zakladach nie istnieje. Wieksza resocjalizacja jest wyciagniecie pomocnej reki w przywroceniu ich do normalnego zycia a nie wegetecji i skazania na potepienie, upodlenie i odebranie calkowitej godnosci jaka panuje w tych zakladach.
Dodano czwartek, 26 listopad 2009, 14:05, przez MW
Popieram w 100% . Coś w tym kraju czas zmienić
Dodano niedziela, 22 listopad 2009, 19:41, przez K
Popieram amnestie w 100% dla wielu ludzi jest ona potrzebna, zrozumieli swój błąd....
Dodano sobota, 21 listopad 2009, 07:19, przez janek
Popieram amnestie w 100%
Dodano piątek, 20 listopad 2009, 23:48, przez lubi
Tak
Dodano piątek, 20 listopad 2009, 21:18, przez gonzo
Popieram amnestie w 100%
Dodano piątek, 20 listopad 2009, 20:46, przez Miska
Popieram amnestje w100%
Dodano piątek, 20 listopad 2009, 19:14, przez andzia
Popieram To co jest napisane na 100 % ....
Dodano piątek, 20 listopad 2009, 19:10, przez Selekta
Na inicjatywę ustawodawcza potrzebne jest Panu 100000 obywateli.Wiem jak to zrobić , mogę mieć tą okrągła liczbę.Proszę o kontakt 19selektive10@gmail.com
Dodano piątek, 20 listopad 2009, 18:47, przez Selekta
Popieram Pańską inicjatywę.Utrzymanie więzień i zakładów poprawczych zbyt wiele państwo polskie kosztuje.Kwota która idzie miesięcznie na utrzymanie jednego osadzonego często musi wystarczyć w miesiącu dwóm lub trzem rodzinom.Kto się nie chce zresocjalizować to się niezresocjalizuje.W zakładach karnych osadzeni wymieniają się \'\'pomysłamii\'\' a za ten \'\'kiermasz rozmaitości \'\'płacą podatnicy.Mam nadzieję że nie stara się Pan o amnestię dla gwałcicieli ,morderców i\'\'ianiołów śmierci\'\'.\'Co innego gdy ktoś zabił w obronie własnej lub swoich bliskich.
Dodano piątek, 20 listopad 2009, 14:09, przez siwapaula
POPIERAM AMNESTIE!!!