Amnestia Powszechna 2020

Komentarze

Dodaj komentarz

Na stronie pojawia się 25 ostatnich komentarzy. Użyj linków na dole strony aby przejść do pozostałych.

Dodano poniedziaek, 25 stycze 2010, 18:16, przez Do "do emigranta"
Za niezawinioną niewypłacalność odpowiedzialności karnej nie ma jednakże kodeks karny mówi :

Art. 300. § 1. Kto, w razie grożącej mu niewypłacalności lub upadłości, udaremnia lub uszczupla zaspokojenie swojego wierzyciela przez to, że usuwa, ukrywa, zbywa, darowuje, niszczy, rzeczywiście lub pozornie obciąża albo uszkadza składniki swojego majątku,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Kto, w celu udaremnienia wykonania orzeczenia sądu lub innego organu państwowego, udaremnia lub uszczupla zaspokojenie swojego wierzyciela przez to, że usuwa, ukrywa, zbywa, darowuje, niszczy, rzeczywiście lub pozornie obciąża albo uszkadza składniki swojego majątku zajęte lub zagrożone zajęciem,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 3. Jeżeli czyn określony w § 1 wyrządził szkodę wielu wierzycielom, sprawca

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§ 4. Jeżeli pokrzywdzonym nie jest Skarb Państwa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na wniosek pokrzywdzonego.
Dodano wtorek, 19 stycze 2010, 00:22, przez RADOSŁAW
Coś drgnęło idzie ku lepszemu Unia zobowiązała nasze Państwo do radykalnych zmian w kodeksie karnym i w kodeksie karnym wykonawczym,mało tego Unia chce zwrócić nam osadzonych na terenie Unii i w tym momencie jest dylemat co zrobić nasze ZK są przepełnione i to każdy zakład karny najmniejszy procent to 5% ponad stan czyli 105% stanu i tak wynik jest ostro naciągany,lecz są zakłady karne gdzie przepełnienie wynosi ponad stan nawet 30% ciągłe rotacje i wysyłanie osadzonych w transporty nic nie dają to błędne koło któremu trzeba położyć kategoryczny kres tego żąda natychmiast Unia właśnie dla tego odbyła się wczoraj konferencja prasowa ministra sprawiedliwości,bardzo delikatnie i oględnie ale z determinacją wypowiadał się o dalece idących zmianach KK i KKW,biorąc pod uwagę że Unia dąży do rychłego przekazania Polsce osadzonych na terenie Unii jest prawdopodobna cicha amnestia,może polegać ona na tym iż wokandy będą znacznie częściej rozpatrywane pozytywnie,a wiele wyroków będzie zawieszanych.
Dodano poniedziaek, 18 stycze 2010, 10:19, przez kobieta
Popieram Pana Tadeusza.Sądy karzą więzieniem ludzi chcących żyć normalnie którzy popełnili tylko wykroczenia.Tych którzy są wartościowi.Niszczą im życie!
Dodano niedziela, 17 stycze 2010, 23:54, przez Tadeusz
Obserwuje cala te farse z amnestia i zastanawiam sie co jest takiego trudnego dla rzadu zeby wprowadzic amnestie niech tylko 70 procent wroci na lono rodziny i dobra droge uwayam ye tryeba dac szanse skazanym troche zrozumienia inne panstwa daja a my co mamy miec tyranie i dyktature 2 nawroconych daje wiecej niz 5 skazanzch za wykroczenia przekwalifikowane na przestepstwo panowie ustawodwcy zamknijcie to bledne kolo Ci drobni przestepcy to w bardzo duzym procencie ludzie wartosciowi i nie mysla o karierze przestepczej i badzmy liberalni to sa tez Polacy ktorzy tworza nasze spoleczenstwo i zastosujmy zasade kto jest bez winy niech rzuci kamieniem ogloszenie amnesti to nie ujma dla Rzadu i Pana Prezydenta to zwyczjne zrozumienie potrzeb spolecznych za ktore Ci ludzie beda wdzieczni
Dodano sobota, 16 stycze 2010, 08:52, przez kobieta
Proszę popatrzcie wokół siebie!Co dzieje się w naszym kraju.Jak wydawane są wyroki sądowe.Łobuzy i bandziory chodzą po ulicach.Nie można ich złapać.Bo są sprytni.A jeśli już takiego złapią to ma prawo do obrony! Bo miał trudne dzieciństwo,bo wpadl w złe towarzystwo,bo radzina patologiczna.Taki ma prawo do obrony!Odracza mu się wykonanie kary gdyż się chce poprawić,obiecuje zmianę na lepsze.A on wraca na ulice i dalej robi to samo i krzywdzi innych.Ale karani są ludzie za to że coś kupili bo było taniej -nieświadomie.Tych karze się surowo.TYm daje się wyroki,wykonuje się karę pozbawienia wolności niszcząc im całe życie,pozbawiając pracy i możliwości bycia z rodziną.Ci ludzie nie mają możliwości się bronić.Są uznawani za wielkich paserów.Dla nich nie ma możliwości łagodzących.Nie tylko powinna być amnestia ale zmiana prawa.
Dodano pitek, 15 stycze 2010, 23:17, przez do emigranta
śmieszny jesteś? Nie ma przepisu, który za niezwrócenie cywilnego dlugu przewiduje więzienie. to sprawaa cywilna, a nie karna
Dodano pitek, 15 stycze 2010, 17:31, przez emigrant 1
Byloby fantastycznie.Prosty Przyklad jest moj. Kiedys bylem zonaty dokladnie 10 lat temu. Tesc chcial byc fajny gosc io pozyczyl mi 10 tysiecy . W zasadzie kupil corce samochod, ktory po rozwodzioe zabrala. ALe ja dostalem wyrok 6 miesiecy do odsiadki poniewaz domagal sie oddania pieniedzy. Oczywiscie sad nie wyrazil zgody abym wowczas mogla splacic zadluzenie w ratach. Ja biedny nie mialem pieniedzy, wyjechalem, Wowczas sad odwisil zawieszona kare i teraz mam do odsiadki 6 miesiecy. Nie wspominajac iz te 10 tysiecy to ja moge mu jes splacic z odsetkami za te 10 lat teraz. NIestety nasz system sadowniczy jest taki a nie inny iz wynajmujac nawet najlepszego prawniika nie mam szans na wygrana.
Prawda jest taka mam 6 miesiecy wyrok do odsiadki, pieniadxze oddalem.
Po 10 latach nowe zycie itd, Nie nazekam, Ale wyrok do odsiadki 6 miesiecy jest,
I co i musze mieszkac poza granicami kraju poniewaz nikt nie chce nic z tym zrobic. adwokacji na odleglosc potrafia tylko pieniadze brac i no wie PAN....
Tkaze mysle iz przydalaby sie amnestja tylko jakie sa szanse iz ona bedzie.
Pozdrawiam
Dodano czwartek, 14 stycze 2010, 11:09, przez kobieta
Popieram.Amnestia powinna być szybko.Powinno być zmienione prawo.Teraz chodzą po ulicy bandyci,złodzieje i łobuzy.Sprawy się umarza bo nie wykryto sprawcy.Poszkodowani nie otrzymują zadośćuczynienia.Łobuzy i bańdziory grasują więc nadal.Natomiast policja,prokuratorzy i sądy poprawiają swoją statystykę wykrywalności przestępstw zamykając w więziwniach ludzi najmniej winnych:bo kupił coś po okazyjnej cenie.Tym ludziom stawia się artykuły za paserkę i karze bardzo surowa osadzając w więzieniu.Zamyka im się drogę do normalnego życia, pozbawia pracy,możliwości nauki.życia w rodzinie.Robi ich się przestępcami.To koszmar w jakim Państwie żyjemy!Popieram ludzi którzy mogą i chcą coś zrobić w tym kierunku.
Dodano wtorek, 12 stycze 2010, 22:55, przez normalny
amnestia? Dać więźniom suchy chleb i wodę, do celi wilgoć i szczury. Bandyci siedzą w więzieniach, a nie niewinne baranki.
Dodano wtorek, 12 stycze 2010, 15:36, przez Gabriel L. Kamiński
Uważam, że to trafiony pomysł, i to również dlatego, iż polskie więziennictwo potrzebuje nowych reform. W takim stanie jak teraz: przeludnione cele, stare budynki, fatalna infrastruktura Ministerstwo Sprawiedliwości i Zarząd Penitencjarny nie są w stanie nic zrobić. Ostatnie doniesienia o próbach samobójczych ważnych świadków wskazują na "penetrację" służb więziennych przez świat przestępczy. Dziecko nie uwierzy w banialuki opowiadane publiczne przez Rzeczniczkę Prasową...
Jeśli tego sami nie uczynimy; chodzi o ściślejszą weryfikację służb więziennych, zmiany personalne na szczeblu kierowniczym, to wymusi to nas nas Unia Europejska. W kraju, gdzie większość ludzi deklaruje się jako katolicy przestrzeganie praw człowieka do godziwej resocjalizacji są bliższe Dekalogu niż na pierwszy rzut oka się wydaje. Jestem za "Amnestią Powszechną"
Dodano wtorek, 12 stycze 2010, 14:10, przez saki
o jezu, padłem ze śmiechu. Miejsce bandziorów jest w więzieniu. Bandziory kogoś okradły, pobiły, zgwałciły, oszukali etc... Więc litujcie się nad ofiarami, a nie katami.
Dodano poniedziaek, 11 stycze 2010, 16:26, przez Jan z Tarnobrzega
Nie wiem, czy mój komentarz kiedykolwiek zostanie opublikowany, bowiem jestem zdecydowanie przeciwny wprowadzeniu amnestii powszechnej.
Zaznaczam, że nie reprezentuję żadnego skrajnego ugrupowania, które ma na celu zwiększanie restrykcyjności czy innych zmian w kodeksie karnym. Jestem żyjącym w zgodzie z ludzką naturą człowiekiem, jakich wielu pośród naszego społeczeństwa. Czytając poprzednie opinie nie sposób nie odnieść wrażenia, że napisane zostały bądź przez skazanych, bądź przez członków rodzin skazanych. proszę wybaczyć, ale nie są to obiektywne oceny sprawy.
W komentarzach pojawia się wielokrotnie wątek "skrzywdzonych dzieci, rodzin"... Ale zapominacie państwo, ze po wprowadzeniu amnestii zakłady karne opuszczą także domowi kaci, pedofile. Czy wypuszczenie ich na wolność sprawi, że "dzieci nie beda płakały, a rodziny przestaną cierpieć"? No, raczej skutek będzie odwrotny.
Co do przepełnienia zakładów karnych i obciążenia finansowego obywateli (koszty utrzymania skazanych), rozwiązanie może być znacznie prostsze. PRACA. Ustawodawca powinien wprowadzić takie przepisy, aby była praca dla skazanych i aby pracę tę oni NIEODPŁATNIE świadczyli. Wypracowane w ten sposób pieniądze pokrywałyby koszt utrzymania więźnia i budowę nowych zakładów karnych, w których warunki życia nie urągałyby człowiekowi.
Dodano niedziela, 3 stycze 2010, 20:28, przez Józef
Popieram inicjatywę Bogusława Maciejewskiego wprowadzenia Amnestii Powszechnej.
Dodano roda, 30 grudzie 2009, 19:11, przez skazany
Popieram w 100% i wiem że wielu osadzonych zmieniło by swoje nastawienie do prawa, żyyli by poprawnie. Wiem że ta procedura nie jest prosta, ale jest wykonalna a w dużej mierze potrzebna rozbitym rodziną, i nie tylko.
Dodano pitek, 25 grudzie 2009, 23:54, przez sylwia
witam.
proszę mi odpowiedzieć, czy jest realna szansa na ogłoszenie amnestii w najbliższym czasie???
niektórzy odsiadują wyroki z tak błahych powodów...
cierpią rodziny, oni sami narażeni sa na degenerację zamiast resocjalizacji w polskich więzieniach.
z kolei ci co powinni chodzą zadowoleni na wolności.
wiem, że pobyt w więzieniu to nie turnus nagrodowy, ale to co mozna zastać w niektórych zakładach pod względem sanitarnym, żywieniowym i \"wychowawczym\" urąga czasem ludzkiej godności!
bardzo proszę więc o odpowiedź- amnestia w tej chwili to tylko projekt i prośby kierowane do władz, czy coś z tego wkrótce będzie?
Dodano sobota, 12 grudzie 2009, 21:04, przez Agata ,Jola i Wiesiek
po zapoznaniu się zdziałaniami pana Maciejewskiego i osoby które piszą komentarze w popieram w/w incjatywę i życze powodzenia a także myślę ze strona rządowa dojdzie do realnych przemyśleń i wprowadzi w końcu amnestie niech CAi ludzie i ich rodziny żyją normalnie żadną sztuką jest nieadekwatne karanie aaAA
Dodano niedziela, 6 grudzie 2009, 18:32, przez RACZYNSKI ADAM
W pełni popieramy incjatywe wprowadzenia amnesti w Polsce my piszemy z USA stan New Jersey miasto Trenton jesteś środowiskiem kombatanckim byłych żołnierzy i także działamy przy kościele z organizacjami religijnymy dziąłamy na rzecz naszych obywateli a i także innych społeczności jeżeli potrzebują pomocy ze zgroza obserwujemy to co dzieje się w naszym kraju to mjuż nie jest normalne to się wymknęło z pod kontroli władz ustawodawczych do czego chcecie ta metodą dojść zamiast stworzyć system środków zapobiegawczych mam tu na myśli drobne czyny bo ktoś coś ukradł bo nie ma za co rodziny wyżywić lub nie płaci zobowiązań bo nie ma za a nie wykazuje złej woli za to się każe tutaj w szpitalu leży pacjent i nie ubezpieczenia a też nie ma funduszy ma to umorzone koszty ponosi miasto a wpolsce trzeba tego człowieka zgnębić 2 temat pijani kierowcy jest to naganne a nie trzeba ludzi zamykać i zabierać od razu praw jazdy to w dobie obecnej cywilizacji godzi i interesy rodziny jeżeli władze uważają że warto dbać o te podstawą jednostkę społeczną tu pijący kierowcy którzy zostali złapani sa kierowani na spotkania antyalkocholowe jeżeli się to powtórzyło wykonują prace na rzecz społeczeństwa ale normalnie jężdżą do pracy utrzymują rodziny mają motywacje jest wiele sposobów na zapobieganie dużo tańszych niż budowa więzień a można te pieniądz przeznaczyć na szkoły przedszkola dokarmianie biednych bezrobotnych ta njak normalnych krajach a nie samymi restrykcjami karmić społeczeństwo nasz rżąd popierał naszego Papierza który prosił o amnestię a władzę głuche .reasumując popieramy w pełni wprowadzenie amnestii i pozwólcie niech Ci ludzie wrócą do normalności PANIE PREZYDENCIE PANIE PREMIERZE PANIE PANOWIE POSŁOWIE I SENATOROWIE NIE ODZUCAJCIE WYCIĄGNIĘTEJ RĘKI PROSZĄCYCH O POMOC NA PEWNO WARTO DAĆ TĘ SZANSE A ONI SIĘ ODWDZIĘCZĄ NIE CHCECIE CHYBA BYĆ GORSI KOMUNISTÓW MIEJCIE W SOBIE TĘ DOBRĄ WOLĘ I PROSIMY WPROWADŻCIĘ TĄ AMNESTIĘ Zszacunkiem i poważaniem KlUB WETERANÓW POLSKIEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ I ŚRODOWISKO KOŚCIELNE DZIAŁAJĄCE PRZY KOŚCIELE ŚW JADWIGI
Dodano niedziela, 6 grudzie 2009, 08:35, przez Skromny obserwator życia społecznego
Popieram w całości tą ideę , bardzo dobrze że ktoś wreszcie zajął się tą sprawą , inicjatorom tego przedsięwzięcia serdecznie dziękuję za wrażliwość społeczną i wyczucie nastrojów społeczeństwa . Aż dziwne , że 20 lat po polskiej rewolucji społecznej nikt o tym dotychczas nie pomyślał . Nawet komuniści po II wojnie światowej sami wpadli na taki pomysł i amnestię ogłosili . Widocznie nasza kochana władza tak bardzo jest zajęta sama sobą , że nie ma czasu na myślenie o społeczeństwie jego troskach dnia codziennego i biedzie . Zatem w oparciu o chrześcijańską zasadę miłości bliźniego wypada zwrócić się do naszych kochanych władz , które mają pełne usta frazesów z ewangelii aby pochyliły się nad losem tych którym kiedyś w życiu coś nie wyszło i losem ich rodzin. SZYBKIE OGŁOSZENIE AMNESTII W POLSCE JEST CELOWE, POTRZEBNE I SPOŁECZNIE UZASADNIONE , POZWOLI POWOLI ZASYPYWAĆ PODZIAŁY NAROSŁE WŚRÓD SPOŁECZEŃSTWA W OSTATNICH LATACH . POWINNIŚMY NIENAWIDZIEĆ BŁĘDY ALE MIEĆ SERCE DLA BŁĄDZĄCYCH.
Niestety są i tacy którzy chcieliby połowę społeczeństwa zamknąć od więzień , dla tych mam inną propozycję zacznijcie przerabiać szkoły na więzienia. Pozdrawiam uczestników forum.
Dodano czwartek, 3 grudzie 2009, 22:19, przez Nicole
Popieram w całości co napisali moi poprzednicy,zwłaszcza że najbardziej cierpią na tym małe dzieci ,które nie mają szansy na wychowanie się w pełnej rodzienie.
Dodano czwartek, 3 grudzie 2009, 11:47, przez kola
Popieram w pełni amnestię,chociaż nie popieram łamania prawa.Otóż do wiezień dostają się ludzie za małe wykroczenia,a ci którzy powinni tam być chodzą na wolności.Np.Mąż i ojciec dwójki dzieci dostaje się do więzienia za błędy popełnione nie będąc jeszcze w stanie małżeńskim.Traci pracę ,dzieci tracą ojca rodzina popada w długi.Uważam,że nie tędy droga,ponieważ jeżeli człowiek żałuje i chce się zmienić powinien taką szansę otrzymać.
Dodano czwartek, 3 grudzie 2009, 03:40, przez SLAWO
popieram całkowicie wprowadzenie amnestii ni twórzmy państwa policyjnego a zamiana kodeksu wykroczeń na karny doprowadzi patologi i wielokrotnie do rozpadu rodzin jak strata pracy większy pożytek będzie z prac społecznych spotkań dlą osób które piły metodami ludzkimi przywrócić do normalności wię zienie jeszcze nikogo nie wychowało a odwrotnie a są poważni przestępcy
Dodano roda, 2 grudzie 2009, 22:51, przez Martyna
Popieram amnestie w 100%
Dodano wtorek, 1 grudzie 2009, 14:15, przez prawnik - krótko w wymiarze niesprawiedliwości
Czas najwyższy na pochylenie się nad tematem amnestii przez naszą władzę ustawodawczą i wykonawczą. Swoją drogą ciekawe jakie rozwiąznia dotyczące amnestii funkcjonują w innych krajach UE.
Dodano niedziela, 29 listopad 2009, 15:23, przez odsiadujący
popieram w 100% czas na redykalne zmianu, w sumie nie wszystkich należy traktować jedną miarką są różne przypadki błądzenia i choroby
Dodano pitek, 27 listopad 2009, 14:05, przez Anna
Popieram w 100% Panska inicjatywe. Wiezienia sa pelne ludzi ktorzy zbladzili w mlodosci i nalezy dac im szanse. Resocjlizacja w zakladach nie istnieje. Wieksza resocjalizacja jest wyciagniecie pomocnej reki w przywroceniu ich do normalnego zycia a nie wegetecji i skazania na potepienie, upodlenie i odebranie calkowitej godnosci jaka panuje w tych zakladach.