Komentarze

Dodaj komentarz

Na stronie pojawia się 25 ostatnich komentarzy. Użyj linków na dole strony aby przejść do pozostałych.

Dodano piątek, 9 listopad 2018, 14:20, przez LidkaZ
Czcigodny panie prezydencie muj chłopak dostał 2 lata bardzo proszę o ta amnestię chciałabym żeby wyszedł na wolność on nikogo nie zabił nie zgwałcił jeżdżę do niego i widzę jak małe dzieci oglądają ojca z za kratami panie prezydencie zrub pan coś w ta niedzielę
Dodano czwartek, 8 listopad 2018, 17:30, przez Agnieszka
Panie Prezydencie prosimy pana o amnestie na 100 lecie Niepodległości to jest duża szansa dla ludzi którzy popełnili błąd a teraz siedzą w zk. Oni żałują a ich rodziny cierpienia i czekają na ich powrót. Amnestia może im pomóc, pan moze pomóc. Prosimy Panie Prezydencie.
Dodano środa, 7 listopad 2018, 18:53, przez Monika z Katowic
Myślę, Panie Prezydencie ze to bardzo dobry pomysł, Amnestia na 100 rocznicę Niepodległości.Skazani do 2-3 lat pozbawienia wolności, niech wyjdę na wolność i zaczną na nowo żyć. OD NIEPAMIĘTNYCH CZASÓW CZEGOŚ TAKIEGO NIE BYŁO
Może pokaże Pan na co stać Polskę. Następna taka okazja będzie za 100 lat-My już niedoczekamy
Dodano środa, 7 listopad 2018, 11:18, przez Zofia p
Panie Prezydencie jestem za amnestia .z wyrokiem 2.5 mac73 lata popelnila blad u schylku zycia.amnestia pozwolila by jej godnie dozyc starosci.jest bardzo chora.ma tarczyce chory kregoslup. W wiezieniu nie ma warunkow ani na wygidy ani na leczenie.jestem za amnestia
Dodano wtorek, 6 listopad 2018, 18:00, przez Tomasz
Szanowny Panie Prezydencie jestem również za wprowadzenie amnesti dla ludzi z niskimi wyrokami do 3 lat, oraz za grzywny czy odpracowanie prac społecznych.Chciałbym aby taka amnestia została uchwalona na dzień niepodległości 11 listopada 2018 r.Jestem pewien że wielu polakom Pan pomoże trzymam mocno kciuki za podjęcie tej decyzji.
Dodano wtorek, 6 listopad 2018, 06:21, przez Anonim
Panie prezydencie jestem za amnestia żeby wypuścic z zakładów karnych do lat 3. Jestem 22 letnia matka która została sama z dwójka malutkich dzieci . Ojciec dziecka został skazany na dwa lata więzienia. Jestem za tym aby doszło do tego 100lecie niepodległości jest dobrym świętem aby dać Lidzia akt Łaski. Trzymam kciuki o to żeby Pan Przyjął ustawę o amnesti. Móc uszczęśliwić kobiety ,dzieci które są w takiej sytuacji.
Dodano piątek, 2 listopad 2018, 22:07, przez Nikola
Panie Prezydencie Amnestia na 100 lecie jest doskonałym pomysłem . Chciałabym zobaczyć coś na tym świecie , czego jeszcze nie usłyszałam w Polsce !czegoś co robicie dla swoich rodaków, i pokażcie że nie myślicie tylko o sobie tylko i o ludziach i rodzinach tych którzy są niżej że tak to nazwę, każdy popełnia w życiu jakiś błąd myślę że normalnie ludzie którzy chcą dożyć w życiu do czegoś np rodzina i tak dalej to napewno będą Panu wdzięczni za akt łaski ci ludzie którzy są w zk napewno będzie Pan miał u nich poparcie bo będą o tym pamiętali że w jakiś sposób a w ręcz cudowny pomysł Pana Andrzejem że mogli na Pana liczyć .... wspólnymi siłami wszyscy ci którzy się wypowiadają na wotum prosimy o amnestie ..
Dodano piątek, 2 listopad 2018, 19:28, przez Natalia K
Szanowny Panie Prezydencie,
Plan wprowadzenia amnestii z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości pozwoliłaby mi uwierzyć, że jednak jest jakaś sprawiedliwość na świecie. Jestem załamana taką instytucją jak Sąd, wątpię w jego sprawiedliwość i system osądzania. Są równi i równiejsi tak na prawdę. Niestety moja rodzina doświadczyła wiele niesprawiedliwości. Wątpię również w resocjalizację osób młodych, które odsiadują wyrok za błędy młodości. Każdy ma prawo się pomylić i pogubić w życiu. Osoby, które był w więzieniu mają nauczkę i zrobią wszystko by tam nie wrócić. I myślę, ze wprowadzenie amnestii to zweryfikuje. Ci co chcą naprawić swoje życie, zrobią to i wiem, ze nie wrócą już do tego "piekła".
Mam bliską osobę w ZK i jestem załamana. Nie ma dnia bym nie myślała o tym, że zdarzy się cud i wyjdzie z więzienia. Tak na prawdę to wydarzenie rozbiło całe dotąd uporządkowane życie.
Panie Prezydencie, proszę o akt łaski amnestii. Wiem, że jest to wspaniały pomysł, za który będą Panu wdzięczni wszyscy ludzie, którzy sie pogubili ( i którzy chcą naprawić swoje życie) oraz rodziny tych osób. Każdemu człowiekowi trzeba dać szansę, Sąd takiej szansy niestety nie daje. Cała nadzieja w Panu, Panie Prezydencie.
Dodano środa, 31 październik 2018, 14:15, przez Bolec
Heh amnestia w Polsce śmiech na sali kto z niej skorzysta PiS i cały zad
Dodano poniedziałek, 29 październik 2018, 14:32, przez M
Szanowny Panie Prezydenie jak najbardziej jestem za Amnestią 2018. Wszyscy zasługują na drugą szanse i na pewno wszyscy którzy odsiadują wyroki do 3 lat bardzo żałują swoich błędów młodości. Jestem kobietą której narzeczony przebywa w ZK , został zamknięty 3 dni po narodzinach swojego synka. Mimo że jest mały bo ma dwa miesiące to i tak jest mi bardzo ciężko z tego powodu że właśnie w takim miejscu musi odwiedzać swojego ojca. Nie życzę nikomu by znalazł się w takiej sytuacji w jakiej znalazłam się ja. Wprowadzając Amnestię daje Pan szanse wielu osobom na szczęśliwe życie ze swoimi rodzinami w domu . Dlatego w imieniu swoim oraz rodzin które znalazły się w podobnej sytuacji proszę dać wszystkim drugą szansę i wprowadzenie Amnestii 2018 na 100 lecie odzyskanie Niepodległości.
Dodano niedziela, 28 październik 2018, 13:11, przez Monika
Szanowny Panie Prezydencie...
Jestem również za tym,aby amnestia 2018 na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości weszła w życie. Jest to najlepszy sposób na resocjalizację osób z niskimi wyrokami. Na pewno każda z tych osób żałuje swojego czynu... Są to tzw błędy młodości nikt,który został skazany na 3 lata pozbawienia wolności nikogo nie zabił,nikomu nie zrobił krzywdy cielesnej....Jestem osobą,której ktoś bliski przebywa obecnie w ZK.Często jeżdżę do niego i widok małych dzieci,nawet w nosidełkach mnie przeraża.Jaki obraz swojego ojca kilkuletnie dziecko zapamięta na lata?Tata wśród krat i zasieków?? Czy to tak ma wszystko wyglądać??Masakra...
Dlatego w imieniu swoim i rodzin proszę o wprowadzenie amnestii 2018...
Dodano sobota, 27 październik 2018, 11:46, przez historia
Hitlerowcy miłosierniejsi od kaczystów. Nawet naziści pod wodzą Adolfa Hitlera, w latach 1929 - 1939 ogłosili 6 amnestii. Niestety, PiS jest gorszy od nazistów, podobnie, jak Duda od Hitlera. Różni ich jedynie to, że pisowcy nie mają takich możliwości, jak NSDAP.
Dodano sobota, 27 październik 2018, 10:46, przez POLAK.........
Drogi Panie Prezydencie 100 lecie Nie Podległości to najlepszy moment na wydanie dekretu,o amnestii wiele wienziuw jest nie słusznie skazanych przez Sądy Polskie dla sendziego 1 rok to norma wszyscy mamy rodziny dzieci,prosze rozwarzyc ilu młodych polakuw jest poza granicami kraju bo majom małe wyroki chcom powrotu do ojczyzny pisze owysokom rozwage i nadaniu temu aktu laski w tym dniu 100 lecje polacy nie zapomnom tego gdyrz jestesmy wszyscy polakami i czeba wybaczyc choc tyle i tyle.........
Dodano poniedziałek, 22 październik 2018, 15:52, przez Bunia
Reżim PiS prędzej odrestauruje i uruchomi obozy koncentracyjne niż ogłosi amnestię. Najchętniej zamknęliby w pierdlach całe społeczeństwo. Bardziej miłosierna była komuna, jak katolicy.
Dodano niedziela, 21 październik 2018, 19:37, przez L
Według mnie amnestia z okazji 100lecia odzyskania niepodległości byłaby wspaniałym wydarzeniem nie tylko dla więźniów ale także dla ich rodzin i bliskich . Sama mam osobę w ZK i bardzo cierpię z tego powodu. Jest mi przykro kiedy patrzę na kobiety przeprowadzające z wielkim trudem małe dzieci do swych ojców ...osoby z wyrokami do 3 lat według mnie powinni dostać szanse naprawy o życia na wolności. Bardzo proszę Pana Prezydenta o pozytywne i przychylne rozstrzygnięcie tej sprawy.
Dodano wtorek, 16 październik 2018, 20:51, przez Kasia
Panie Prezydencie, jestem ZA Amnestią. Ludzie, którzy odsiadują wyroki do 3 lat bardzo często chcą naprawić swoje błędy młodości lub byli na dobrej drodze by tego dokonać, a nie zdążyli . W momencie zatrzymania tracą wszystko pracę, mieszkanie, a nawet niekiedy rodzinę. Muszą zaczynać od nowa, aby to zrobić muszą otrzymać drugą szansę. Wraz z nimi cierpią całe rodziny. Tęsknota za ukochanym mężem, ojcem, problemy finansowe potrafią sprawić nawet ból fizyczny. Wprowadzając Amnestię daje Pan szansę wielu rodzinom na szczęśliwe życie. A życie bez ukochanego to tylko pusta egzystencja, a chyba nikt nie chce być "żywym trupem"?
Więzniowie, którzy nie docenią drugiej szansy i tak pewnie trafią z powrotem, ale Ci, którzy na to liczą, mają dobrą opinię w zk i wśród najbliższych wykorzystają ją w zupełności.
Jestem po stokroć na TAK !
Dodano wtorek, 16 październik 2018, 19:56, przez Justyna
Szanowny Panie Prezydencie.Setki tysięcy skazanych czeka na ten wielki dzień amnesti.w ZK jest o tym bardzo głośno i napewno dzięki temu będą mogli wreszcie spędzać życie ze swoimi rodzinami które na nich wyczekuja z utęsknieniem. Żony matki dzieci skazanych będą szczęśliwe tak jak i wszyscy osadzeni.Mam nadzieję że jest Pan również tego zdania i postawi sie pan w ich sytuacji.I jestem przekonana że byłby Pan szczęśliwym człowiekiem który chce poczuć sie wolny tak jak oni tego pragną. Jestem pewna ze w związku z ogłoszeniem tego pięknego dnia odwdziecza sie Panu chociażby w wyborach.Jestem za amnestia której bardzo wielu skazanych naprawdę potrzebuje.
Dodano poniedziałek, 15 październik 2018, 16:24, przez wktoria
Panie prezydencie, setki tysięcy ludzi liczą na pana! Wierzę, że amnestią zamknie pan usta wszystkim którzy do tej pory pana linczują! W zk zrobiło się bardzo głośno o tym, zdobędzie pan na pewno ogromne poparcie tą amnestią, tym samym udowodni pan co tak naprawdę znaczy być wolnym, w naszym wolnym kraju! Jestem za Amnestią!
Dodano niedziela, 14 październik 2018, 10:32, przez Maria
Szansę taką powinni otrzymać skazani którzy dobrze rokują. Każdy dyrektor ZK ma przecież w papierach opinie o każdym z więźniów. Jeżeli któryś zasługuje na taka szansę to jak najbardzieh powinien taka otrzymać. Jestem za amnestia w wyrokach do 3 lat.
Dodano niedziela, 14 październik 2018, 03:26, przez Pani M
Szanowny Panie Prezydencie Amnestia TAK TAK i sto razy TTAK Dla niektorych osadzonych nie slusznie to jedyna szansa. Dla mnie i moich dzieci jedyna nadzieja.. Pan jako Glowa Panstwa ma te Moc.. Kazdy zasluguje na druga szanse. Na czym ludzie sie ucza jak nie na bledach?
Dodano czwartek, 11 październik 2018, 01:13, przez Jurysta
Ostatnia amnestia w Polsce miała miejsce w 1989 roku. W okresie międzywojennym oraz w tym niedobrym PRL-u amnestie miały miejsce statystycznie co 7-8 lat. Obecnie mamy prawie 30 lat bez amnestii, rzecz niebywała w cywilizowanym państwie. Dlaczego nie dać ludziom skazanym drugiej szansy ? Co stoi na przeszkodzie ? Wiadomo, że znaczny odsetek tych osób już nigdy nie powróci do przestępstwa. Można ich przywrócić społeczeństwu i rodzinom.
Pracodawcy narzekają na brak osób do pracy. Sprowadza się setki tysięcy osób zza granicy a jednocześnie państwo nakłada na skazańców siedzących w celach. Amnestia - Tak !!!!
Dodano środa, 10 październik 2018, 19:18, przez Zysy
Uważam , ze Amnestia powinna być , trzeba dać druga szanse
Dodano wtorek, 9 październik 2018, 17:01, przez joaa
Jestem ZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BARDZO PROSZE
Dodano wtorek, 9 październik 2018, 10:00, przez POLAK.........
SZANOWNY PANIE PREZYDENCIE . ZBLIŻA SIE 100 LECIE POLSKI ,jest to okazja wydanie dekretu polakom za drobne występki kk.ilu rodakuw musiało uciekac z kraju do europy by uniknoc kary ,Naśi sedziowie to banda łobuzuw wsadzajom ludzi za bardzo drobne wystepki do zk.jezel nie obudzicie sie to społeczenstwo to zapamienta w najbliszych wyborach ,wierze w mondrosc rzondzoncych nie rzodamy powszechnej amnesti jedynie za drobne występki niech nasza młodziesz wruci do kraju gdzie majom dzieci irodziny w skali kraju jest to dużo dla sendziego wydac wyrok do jednego roku to normalnosc nie paczonc na skutki społeczne tylko dbajom o swojom kaste Prosze o rozwage w tej decyzji .ZGURY DZIENKUJE JAKO POLAK
Dodano poniedziałek, 8 październik 2018, 21:54, przez Londyn
Jak najbardziej jestem za .Wy się nazywacie sprawiedliwością ,ludzie po 14 latach od popełnienia przestępstwa chcecie do kraju.gdzie nie maja nikogo rodzin, ani dachu nad głowa ok co dalej odsiedzi 6 miesięcy i gdzie pójdzie na ulice ?do pracy z ulicy ? Jak pracować jak się nie ma dachu nad głowa .najlepiej zamknąć i ręce umyć ,ludzie sobie poukładali życie a tu po tylu latach niespodzianka do polski samolot bo polski wymiar sprawiedliwości wysyła europejskie nakazy aresztowania za kradzieże, radi cd lub ,za pijakami co o alkocholu jechali na. Rowerze . Ludzie dajcie tym ludziom co siedzą po za granicami polski i są poszukiwanie za blachę przestępstwa dajcie im żyć większość ucieka od wymiaru sprawiedliwości polskiego bojest nie sprawiedliwy zamykają 17 latków na sankcjach w więzieniach za kradzież torebki której tak naprawdę nie ukrat ale. Został rozpoznany przez poszkodowana gdzie jest rozum sędziego który wydaje taki wyrok dzieciom dzieciakowi on się ma tam się zresjocializowac heh śmieszne