Amnestia Powszechna 2020

Komentarze

Dodaj komentarz

Na stronie pojawia się 25 ostatnich komentarzy. Użyj linków na dole strony aby przejść do pozostałych.

Dodano czwartek, 6 maj 2010, 10:00, przez polak
DO ŻĄDU POLACY ŻĄDAJĄ AMNESTJI WIĘC ZRÓBCIE COŚ Z TYM MY TEŻ MAMY SWOJE PRAWA DO DECYDOWANIA O NASZYM KRAJU BO JEST NASZ A NIE WSZ
Dodano niedziela, 2 maj 2010, 13:28, przez Realistka
Tusk nawet gdyby chciał to kaczki by blokowaly skoro chwile wcześniej wszystkich kogo się dało wsadzili wedlog nich to prawo i sprawiedliwość jak dla mnie wielka ściema wkladanie ludzi do pierdla za jazdę na galę autobusem i tego typu wystepki , a bandyci zboczki i złodzieje często w majestacie prawa są bez karni tak wyglada PiS wedlog PiS . Może teraz bedzie szansa na amnestie pod warunkiem ze ten kaczor znów nie zrobi nam powtórki z rozrywki jako prezydent ale nie wszystkich Polaków .
Dodano sobota, 1 maj 2010, 10:22, przez ...
amnestia by sie przydala ostatnia byla za jaruzelskiego kiedys tusk obiecywal przed wyborami ale jak wszystko co obiecane swiatla dziennego nie ujrzalo
amnestia 100razy tak
Dodano pitek, 30 kwiecie 2010, 21:52, przez krccepft
Ja nie popieram amnestii tylko ponowne i rzetelne przeanalizowanie spraw osądzonych obowiązkowo przez bardzo młodych prawników, Jestem pewien, że połowa osadzonych została by uniewinniona
Dodano pitek, 30 kwiecie 2010, 14:02, przez realistka
Dziwny kraj hm, chory !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! to jest właściwe określenie , nic tu nie jest normalne ,a wymiar sprawiedliwości to wogóle nie nie wiem na jakich zasadach działa , mam sporą styczność przez prowadzona działalność z dzialaniami policji i sądów i dzieją sie totalnie dziwne sprawy . Po kradzieży na budowie na ponad 20 tys po 14 dniach sprawa została umorzona a przesłuchany tylko właściciel. W innym wypadku ciągany jest w sprawie o kwotę 600 zł po kilka razy na policję , mogłabym mnożtć przykłady z życia wzięte , ale szkoda słów . Straż miejska potrafi zakładac tylko blokady na koła , inne słuzby ścigają tych których szybko mozna namierzyc , a tak na prawdę nic nie zrobili , a sądy cóż pozostawiają wiele do życzenia....... amnestia hm wydaje sie być czymś nie zbędnym lecz mało realnym.....
Dodano roda, 28 kwiecie 2010, 18:29, przez lusiek
Polska to bardzo dziwny kraj. Za wykroczenie, za które np. w Niemczech dostaniesz dwa miesiące aresztu - u nas trzy lata. Zbłądzenie jest rzeczą ludzką a nie ma ludzi, którzy przez całe życie przejdą bez najmniejszego grzeszku (nawet premier palił trawkę i do tego się przyznał). Niestety na przestępczości od 20-tu lat wszyscy robią karierę polityczną. Nie ma od wielu lat polityka, który miałby odwagę powiedzieć coś o amnestii, bo jego notowania natychmiast by spadły. Na szczęście wielu ludzi dojrzewa i zauważa, że do więzienia zamknęli np. sąsiada, który był ogólnie dobrym człowiekiem i może raz zbłądził, przy czym nikomu nie wyrządził wielkiej krzywdy. O aborcji najwięcej mówią ci, których ten problem nie dotyczy. Zamknęli nawet doktora Judyma. Tylko amnestia !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! popieram.
Dodano roda, 28 kwiecie 2010, 13:43, przez kobieta
My chyba prości obywatele nic nie możemy zrobić.Jesteśmy skazani na decyzje sędziów którzy tylko myślą jak upodlić i zniszczyć czlowieka który przez swoją nieznajomość prawa popelnil wykroczenie.Natomiast w Polsce bandyci,mordercy,zwyrodnialcy,chuligani i złodzieje mają prawa!Sedziowie dostali prawa do decydowania i wykożystują je do karania ludzi według swojego uznania.zapis w kodeksie " SAD MOŻE ALE NIE MUSI"
Dodano wtorek, 27 kwiecie 2010, 20:20, przez Janek
W pełni podzielam Państwa zdanie i opinie żeby wprowadzić amnestię a panowie Kaczyńscy wprowadzili totalitaryzm za jak komuny ale u nich znalazło się trochę ludzkich odruchów i były amnestie a dla panów K łatwiej jest rządzić jak jest wszystko pod kontrolą a szkoły i najubożsi niech głodują bo lepiej wydawać rządowe pieniądze na wczasy za kratami i dla kochanych wnuczek PREZYDENTA które były ochraniane w przedszkolu za nasze pieniądze cóż więcej ??????
Dodano wtorek, 27 kwiecie 2010, 13:19, przez jasiu
moze by tak zrobic ankiete w internecie i ja naglosnic do mediow ze polacy domagaja sie amnestii wkoncu zyjecie w panstwie demokratycznym a nie w zalewie z kaczkami.....
Dodano poniedziaek, 26 kwiecie 2010, 19:41, przez realistka
czy myślicie że jak ten oszołom Kaczyński wygra jest szansa na cokolwiek? wtedy na kolejne 20 lat można zapomnieć o amnestii.[[
Dodano poniedziaek, 26 kwiecie 2010, 09:56, przez Krak
Gorąco popieram powszechna amnestię. Jest juz pora aby zacząc mówic o "człowieku" jako podmiocie, zauważać kego wady ale i zalety. Jako ojciec nieletniego syna , który popełnił przestępstwo
( a miała to być tyko tzw draka), przeszedłem koszmar sledztwa, sądów, od rejonowego po najwyższy, naciski polityczne na prokuratorów , warunki aresztów śledczych i zakładów karnych.
Co powiedzieć o wyroku ,kiedy nieletni ,chory chłoipiec popełnia przestepstwo zdając sobie z tego sprawę dopiero kiedy trafił do więzienia. Na procesie prosił o wybaczenie naprawił straty, nikomu nie wyrządził krzywdy fizycznej, przyznał się z szczegółami do czynów licząc na złagodzenie kary i otrzymał wyrok 5 lat!!!
Na niewiele przydali się adwokaci! Potem dramat zwiazny z pobytem w więzieniu - resocjalizacja ?(teoria!),lekceważenie stanu zdrowia więźnia, znęcanie sie psychiczne i bicie potwarzy!
Wszelkie próby dochodzenia prawdy przez więźnia , kończa się jego porażką za którą ida kary dyscyplinarne. Utrudnia się kontakt z rodziną a szczególnie z żoną i dzieckiem.
Trzeba nam zastanowienia się nad tym jak odzyskać człowieka ,który popełnił błąd a tym samym jak poprawić system penitencjarny!!!
Pierwszym krokiem powinna być AMNESTIA!!
W obliczu tragedii narodowej jaką był wypadek lotniczy pod Smoleńskiem warto umieć wybaczać i dawać szanse tym , którzy zbłądzili. To byłby wspaniały gest w stosunku do CZŁOWIEKA!


Dodano poniedziaek, 26 kwiecie 2010, 08:13, przez jasiu
ja jestem bardzo zainteresowany amnestja od dwuch lat przebywam za granica i ukrywam sie przed policyjna polską sluzba sprawiedliwosci i jedyne co wam powiem to tyle ze ja nie jestem zlym czlowiekiem popelnilem pare bledow ale zeby odrazu do wiezienia to jest chore tyle ludzi domaga sie amnestii ok 30%polakow i teraz katastrofa prezydenta piec lat tamu smierc papieza to nie sa czasy nadzwyczajne do wprowadzenia amnestii ???
dla mnie sa czekam na amnestjie z niecierpliwoscia
pozdrawiam was wszystkich i oczywiscie
pozdrowienia do wiezienia
Dodano pitek, 23 kwiecie 2010, 21:25, przez Nadzieja
Ja mam nadzieje ze teraz jest szansa na amnestie za tamtego prezydenta takiej szansy nie było nawet cienia oni tylko by wsadzali..nie tych co trzeba tylko takich co w domu siedzą ,pracują i można ich łatwo złapać a prawdziwi bandyci i złodzieje spaceruja i głęboko .. Wszystko maja.
Dodano pitek, 23 kwiecie 2010, 01:58, przez Olaf Więcek
Ja też jestem za amnestią pieniedzy potrzeba na naukę i przedszkola dla dzieci a także jedzenie dla najuboższych jestem obserwatorem czynnym państwa wypowiedzi na tej stronie mam 68 lat wiele przeszedłem wiele widziałem ale nie t.nagroda i kara narzekali na komunę było różnie każdy popełnia błędy ale były amnestie i ludzie wracali do normalności były i wyjątki jak wszędzie.Panowie Kaczyńscy nam zafundowali państwo policyjne więc jest komu dziękować podobno byli nieomylni,a jednak ?????????.... JA myślę że ktoś w końcu pomyśli .
Dodano czwartek, 22 kwiecie 2010, 16:51, przez Dora
Ja też jestem w 100% za amnestią, jednak biorąc pod uwage ostatnie wydarzenia pewnie nie ma co na nią liczyć!? Wie ktoś może coś na ten temat?:)
Dodano roda, 21 kwiecie 2010, 17:05, przez Jerzy
Czytając te wszystkie komentarze w pełni popieram amnestię w 100% gdyż uważam ze trzeba dać szansę każdemu i zmienić ten kraj w bardziej liberalny jest ku temu szansa będą wybory podajmy sobie ręce niech ten rząd podejmie kroki w tym kierunku nie stać nas na to żeby utrzymywać rzeszę więżniów .Pani posłanka pisze o dozorze elektronicznym jest to drogie a kiedy to się u nas zrealizuje.odludnić te więzienia a Ci prawdziwi przestępcy niech mają więcej miejsca a byli traktowani jak bydło rzeżne a resocjalizowani w pełnym słowa tego znaczeniu nie pała obelgami a konkretnym przystosowaniem do powrotu na wolność .zmorą śą pijani kierowcy a USA piją jeszcze więcej są środki w innej formie dla tych co pili mitingi -spotkania A/A stosowanie alkomatu w samochodzie jak go popsujesz to masz bardzo duże problemy i Ci kierowcy jężdżą i utrzymują rodziny w dzisiejszych czasach jest to wymóg żeby pracownik był zkomunikowany nie ma już dublowania stanowisk że są tylko kierowdziecicy alkomanat jest najtańszym rozwiązaniem inie będzię społeczeństwo płacić za utrzymanie na państwowym wikcie.Bieżmy dobre rozwiązania od innych a nie same restrykcje poniważ na tym cierpią rodziny a przede wszystkim Mam sasiada który się napił po kłótni z żoną a powód jak zwykle w Polskiej rodzinie brak funduszy i małe zarobki na utrzymanie rodziny no złapali i nie ma prawa jazdy i nie ma pracy .Myślę że strona rządowa podejmie jakiej stosowne kroki w kierunku amnestii Pozdrawiam
Dodano niedziela, 18 kwiecie 2010, 20:04, przez załamana
Nie jest tajemnicą że nasze sądy dbają o statystykę, padłam ofiarą takich praktyk. Adwokat mi mówi że ma pod swoimi skrzydłami kolesi którzy mają po 15 wyroków i się śmieją , ale mi nie wie czy będzie mógł pomóc.............. mam normalną rodzinę dwoje dzieci życie mnie nie oszczędzało całe życie staram się nie szkodzić nlkomu. Pewnego razu posłuchałam namowy miłej pani policjant przyznałam sie do winy ,a nie popełniłam tego co mi zażucano . Dostałm karę w zawieszeniu pod rygorem naprawienia szkody , z części się wywiązałam niestety pożar strawił mój dom [nie pomógł mi ani ksiądz ani miasto nikt], nie otrzymałam poczty o odwieszeniu wyroku nie mogłam zareagować nie z mojej winy tylko poczty [ przyznali się w piśmie do błedu] Pewnego pięknego dnia policja zgarnęła mnie jak wracałam z pracy..........KOSZMAR dla normalnego człowieka i jego rodziny. Przerwa w karze w trakcie której ciężką pracą chcę naprawić resztę szkody .Kolejna PORAŻKA kilka inwestycji nie uczciwi zleceniodawcy i złożyłam kikanaście pozwów do sądu by odzyskać swoje pieniądze i co? Wielkie G.............długie miesiące czekania na wyroki odwołania oszustów którzy mi się śmieją w twarz i wątpie by coś się zakończyło po mojej myśli widząc tych sędziów i ich podejście do spraw........ takie mamy prawo i sądy a sprawiedliwość .........CO TO JEST????? bo ja nie wiem. Takich ludzi jak ja jest całe mnóstwo tylko amnestia może nam pomóc bo Prezydent nie ma czasu by rozpatrzyć moją prośbę o ułaskawienie i nie tylko moją nasze sprawy nie są medialne nie warto się nimi zajmować.Teraz pozostaje nadzieja że coś się zmieni...............................................
Dodano roda, 14 kwiecie 2010, 14:55, przez kobieta
Droga Aniu na tym forum nie możemy rozmawiać.Wiem co przeżywacie w tej sytuacji.Jeśli pomoże Ci rozmowa ze mną podaje swoje gg Marzenka 10134340.Jeśli chcesz odezwij się.Pozdrawiam.
Dodano roda, 14 kwiecie 2010, 12:05, przez Tragedia
Drodzy czytelnicy w obliczu katastrofy jaka spotkala nasz kraj pozwalam sobie zamiescic filmik ktory zostal wykasowany z YouTube Slychac na nim strzaly i smiechy.Prosze osoby znajace rosyjski o przetlumaczenie sciezki dzwiekowej.

http://www.przeklej.pl/plik/mp4-xvid-avi-0011sl07p64k
Dodano wtorek, 13 kwiecie 2010, 17:54, przez Andzej
Drodzy czytelnicy w obecnej chwili nie jest czas na myślenie ole amnestii w obliczu tragedii jaka nas wszystkich dotknęła a myślę że ta niezrozumiała i nie wyobrażalna śmierć naszych rodaków nie pójdzie na marne i zjednoczy nas wszystkich i pojedna i w myśl słów naszego Papierza Jana Pawła II ziszczą się jego morzenia i naród i rząd się zjednoczy i życzenie naszego Papierza stanie się realnością i ten akt łaski ze strony rządowej na pewno przyczyni się i pogłębi jedność między ludżmi rządem i kościołem TRZEBA KARAĆ ALE TRZEBA UMIEĆ I WYBACZAĆ bądżmy dla siebie braćmi a nie wrogami . A TERAZ NIECH KAŻDY ZROBI RACHUNEK SUMIENIA I ODDA HOŁD TRAGICZNIE ZMARŁYM I NIECH NAS WSZYSTKICH BÓG PROWADZI DO ZGODY I LEPSZEGO
Dodano poniedziaek, 12 kwiecie 2010, 22:24, przez Ania
Dziękuje ale na dzień dzisiajszy po tej katastrofie chyba nikt nie może liczyc na amnestie. Sąd nawet nie zdaje sobie sprawy co czuja takie osoby osadzone za nic z kryminalistami. Wiem o tym ze to wielki cios dla takich osob bo widze co dzieje sie z moim mezem jak on to przezywa tym bardziej ze mamy trzy letnia coreczke.
Dodano poniedziaek, 12 kwiecie 2010, 21:18, przez kobieta
Bardzo wspólczuje ci Aniu.Wiem jaką katorgę przechodzicie.To są właśnie wyroki wydawane przez POLSKI NIEZAWISŁY SĄD!Utrzymaniem takich więźniów w zakładach karnych powinni być obarczani sędziowie a nie całe społeczeństwo.Nikt też z sędziow nie zastanawia sie że tych ludzi zakład karny nie resocjalizuje tylko demoralizuje,że pcha ich w szpony podkultury więziennej.Wysoki Sąd nie zastanawia się jaki gotuje los tym ludziom po wyjściu z zakładu karnego.
Dodano poniedziaek, 12 kwiecie 2010, 15:10, przez Ania
Ja też jestem za amnestią mój mąż dostał 2 miesiące temu do odsiadki 10 miesięcy za mandaty autobusowe i pkp z calego swojego życia , a na wolności trzymają złodziei , morderców i pedofili przecież to śmieszne . Mam nadzieję że będzie ta amnestia.
Dodano poniedziaek, 12 kwiecie 2010, 08:38, przez kobieta
Szkoda że osobnik o podpisie "ja"nie wie jak latwo dostać się do polskiego więzienia.Że nie trzeba być bandytą i bandziorem żeby tam się znaleźć.Czytając takie wypowiedzi łzy same cisną się do oczu.Nic dziwnego że mamy taką Polskę mając takich OSOBNIKÓW!
Dodano sobota, 10 kwiecie 2010, 20:57, przez milena
W nawiązaniu do wpisu przez "ja". Proponuję,żeby, kimkolwiek jesteś, wpuścić do Twojego domu wilgoć i szczury! Pomyśl czasem! Bo nie każdy osadzony jest winny i odbywa karę adekwatną do czynu!