Komentarze

Dodaj komentarz

Na stronie pojawia się 25 ostatnich komentarzy. Użyj linków na dole strony aby przejść do pozostałych.

Dodano poniedziałek, 26 kwiecień 2010, 09:56, przez Krak
Gorąco popieram powszechna amnestię. Jest juz pora aby zacząc mówic o "człowieku" jako podmiocie, zauważać kego wady ale i zalety. Jako ojciec nieletniego syna , który popełnił przestępstwo
( a miała to być tyko tzw draka), przeszedłem koszmar sledztwa, sądów, od rejonowego po najwyższy, naciski polityczne na prokuratorów , warunki aresztów śledczych i zakładów karnych.
Co powiedzieć o wyroku ,kiedy nieletni ,chory chłoipiec popełnia przestepstwo zdając sobie z tego sprawę dopiero kiedy trafił do więzienia. Na procesie prosił o wybaczenie naprawił straty, nikomu nie wyrządził krzywdy fizycznej, przyznał się z szczegółami do czynów licząc na złagodzenie kary i otrzymał wyrok 5 lat!!!
Na niewiele przydali się adwokaci! Potem dramat zwiazny z pobytem w więzieniu - resocjalizacja ?(teoria!),lekceważenie stanu zdrowia więźnia, znęcanie sie psychiczne i bicie potwarzy!
Wszelkie próby dochodzenia prawdy przez więźnia , kończa się jego porażką za którą ida kary dyscyplinarne. Utrudnia się kontakt z rodziną a szczególnie z żoną i dzieckiem.
Trzeba nam zastanowienia się nad tym jak odzyskać człowieka ,który popełnił błąd a tym samym jak poprawić system penitencjarny!!!
Pierwszym krokiem powinna być AMNESTIA!!
W obliczu tragedii narodowej jaką był wypadek lotniczy pod Smoleńskiem warto umieć wybaczać i dawać szanse tym , którzy zbłądzili. To byłby wspaniały gest w stosunku do CZŁOWIEKA!


Dodano poniedziałek, 26 kwiecień 2010, 08:13, przez jasiu
ja jestem bardzo zainteresowany amnestja od dwuch lat przebywam za granica i ukrywam sie przed policyjna polską sluzba sprawiedliwosci i jedyne co wam powiem to tyle ze ja nie jestem zlym czlowiekiem popelnilem pare bledow ale zeby odrazu do wiezienia to jest chore tyle ludzi domaga sie amnestii ok 30%polakow i teraz katastrofa prezydenta piec lat tamu smierc papieza to nie sa czasy nadzwyczajne do wprowadzenia amnestii ???
dla mnie sa czekam na amnestjie z niecierpliwoscia
pozdrawiam was wszystkich i oczywiscie
pozdrowienia do wiezienia
Dodano piątek, 23 kwiecień 2010, 21:25, przez Nadzieja
Ja mam nadzieje ze teraz jest szansa na amnestie za tamtego prezydenta takiej szansy nie było nawet cienia oni tylko by wsadzali..nie tych co trzeba tylko takich co w domu siedzą ,pracują i można ich łatwo złapać a prawdziwi bandyci i złodzieje spaceruja i głęboko .. Wszystko maja.
Dodano piątek, 23 kwiecień 2010, 01:58, przez Olaf Więcek
Ja też jestem za amnestią pieniedzy potrzeba na naukę i przedszkola dla dzieci a także jedzenie dla najuboższych jestem obserwatorem czynnym państwa wypowiedzi na tej stronie mam 68 lat wiele przeszedłem wiele widziałem ale nie t.nagroda i kara narzekali na komunę było różnie każdy popełnia błędy ale były amnestie i ludzie wracali do normalności były i wyjątki jak wszędzie.Panowie Kaczyńscy nam zafundowali państwo policyjne więc jest komu dziękować podobno byli nieomylni,a jednak ?????????.... JA myślę że ktoś w końcu pomyśli .
Dodano czwartek, 22 kwiecień 2010, 16:51, przez Dora
Ja też jestem w 100% za amnestią, jednak biorąc pod uwage ostatnie wydarzenia pewnie nie ma co na nią liczyć!? Wie ktoś może coś na ten temat?:)
Dodano środa, 21 kwiecień 2010, 17:05, przez Jerzy
Czytając te wszystkie komentarze w pełni popieram amnestię w 100% gdyż uważam ze trzeba dać szansę każdemu i zmienić ten kraj w bardziej liberalny jest ku temu szansa będą wybory podajmy sobie ręce niech ten rząd podejmie kroki w tym kierunku nie stać nas na to żeby utrzymywać rzeszę więżniów .Pani posłanka pisze o dozorze elektronicznym jest to drogie a kiedy to się u nas zrealizuje.odludnić te więzienia a Ci prawdziwi przestępcy niech mają więcej miejsca a byli traktowani jak bydło rzeżne a resocjalizowani w pełnym słowa tego znaczeniu nie pała obelgami a konkretnym przystosowaniem do powrotu na wolność .zmorą śą pijani kierowcy a USA piją jeszcze więcej są środki w innej formie dla tych co pili mitingi -spotkania A/A stosowanie alkomatu w samochodzie jak go popsujesz to masz bardzo duże problemy i Ci kierowcy jężdżą i utrzymują rodziny w dzisiejszych czasach jest to wymóg żeby pracownik był zkomunikowany nie ma już dublowania stanowisk że są tylko kierowdziecicy alkomanat jest najtańszym rozwiązaniem inie będzię społeczeństwo płacić za utrzymanie na państwowym wikcie.Bieżmy dobre rozwiązania od innych a nie same restrykcje poniważ na tym cierpią rodziny a przede wszystkim Mam sasiada który się napił po kłótni z żoną a powód jak zwykle w Polskiej rodzinie brak funduszy i małe zarobki na utrzymanie rodziny no złapali i nie ma prawa jazdy i nie ma pracy .Myślę że strona rządowa podejmie jakiej stosowne kroki w kierunku amnestii Pozdrawiam
Dodano niedziela, 18 kwiecień 2010, 20:04, przez załamana
Nie jest tajemnicą że nasze sądy dbają o statystykę, padłam ofiarą takich praktyk. Adwokat mi mówi że ma pod swoimi skrzydłami kolesi którzy mają po 15 wyroków i się śmieją , ale mi nie wie czy będzie mógł pomóc.............. mam normalną rodzinę dwoje dzieci życie mnie nie oszczędzało całe życie staram się nie szkodzić nlkomu. Pewnego razu posłuchałam namowy miłej pani policjant przyznałam sie do winy ,a nie popełniłam tego co mi zażucano . Dostałm karę w zawieszeniu pod rygorem naprawienia szkody , z części się wywiązałam niestety pożar strawił mój dom [nie pomógł mi ani ksiądz ani miasto nikt], nie otrzymałam poczty o odwieszeniu wyroku nie mogłam zareagować nie z mojej winy tylko poczty [ przyznali się w piśmie do błedu] Pewnego pięknego dnia policja zgarnęła mnie jak wracałam z pracy..........KOSZMAR dla normalnego człowieka i jego rodziny. Przerwa w karze w trakcie której ciężką pracą chcę naprawić resztę szkody .Kolejna PORAŻKA kilka inwestycji nie uczciwi zleceniodawcy i złożyłam kikanaście pozwów do sądu by odzyskać swoje pieniądze i co? Wielkie G.............długie miesiące czekania na wyroki odwołania oszustów którzy mi się śmieją w twarz i wątpie by coś się zakończyło po mojej myśli widząc tych sędziów i ich podejście do spraw........ takie mamy prawo i sądy a sprawiedliwość .........CO TO JEST????? bo ja nie wiem. Takich ludzi jak ja jest całe mnóstwo tylko amnestia może nam pomóc bo Prezydent nie ma czasu by rozpatrzyć moją prośbę o ułaskawienie i nie tylko moją nasze sprawy nie są medialne nie warto się nimi zajmować.Teraz pozostaje nadzieja że coś się zmieni...............................................
Dodano środa, 14 kwiecień 2010, 14:55, przez kobieta
Droga Aniu na tym forum nie możemy rozmawiać.Wiem co przeżywacie w tej sytuacji.Jeśli pomoże Ci rozmowa ze mną podaje swoje gg Marzenka 10134340.Jeśli chcesz odezwij się.Pozdrawiam.
Dodano środa, 14 kwiecień 2010, 12:05, przez Tragedia
Drodzy czytelnicy w obliczu katastrofy jaka spotkala nasz kraj pozwalam sobie zamiescic filmik ktory zostal wykasowany z YouTube Slychac na nim strzaly i smiechy.Prosze osoby znajace rosyjski o przetlumaczenie sciezki dzwiekowej.

http://www.przeklej.pl/plik/mp4-xvid-avi-0011sl07p64k
Dodano wtorek, 13 kwiecień 2010, 17:54, przez Andzej
Drodzy czytelnicy w obecnej chwili nie jest czas na myślenie ole amnestii w obliczu tragedii jaka nas wszystkich dotknęła a myślę że ta niezrozumiała i nie wyobrażalna śmierć naszych rodaków nie pójdzie na marne i zjednoczy nas wszystkich i pojedna i w myśl słów naszego Papierza Jana Pawła II ziszczą się jego morzenia i naród i rząd się zjednoczy i życzenie naszego Papierza stanie się realnością i ten akt łaski ze strony rządowej na pewno przyczyni się i pogłębi jedność między ludżmi rządem i kościołem TRZEBA KARAĆ ALE TRZEBA UMIEĆ I WYBACZAĆ bądżmy dla siebie braćmi a nie wrogami . A TERAZ NIECH KAŻDY ZROBI RACHUNEK SUMIENIA I ODDA HOŁD TRAGICZNIE ZMARŁYM I NIECH NAS WSZYSTKICH BÓG PROWADZI DO ZGODY I LEPSZEGO
Dodano poniedziałek, 12 kwiecień 2010, 22:24, przez Ania
Dziękuje ale na dzień dzisiajszy po tej katastrofie chyba nikt nie może liczyc na amnestie. Sąd nawet nie zdaje sobie sprawy co czuja takie osoby osadzone za nic z kryminalistami. Wiem o tym ze to wielki cios dla takich osob bo widze co dzieje sie z moim mezem jak on to przezywa tym bardziej ze mamy trzy letnia coreczke.
Dodano poniedziałek, 12 kwiecień 2010, 21:18, przez kobieta
Bardzo wspólczuje ci Aniu.Wiem jaką katorgę przechodzicie.To są właśnie wyroki wydawane przez POLSKI NIEZAWISŁY SĄD!Utrzymaniem takich więźniów w zakładach karnych powinni być obarczani sędziowie a nie całe społeczeństwo.Nikt też z sędziow nie zastanawia sie że tych ludzi zakład karny nie resocjalizuje tylko demoralizuje,że pcha ich w szpony podkultury więziennej.Wysoki Sąd nie zastanawia się jaki gotuje los tym ludziom po wyjściu z zakładu karnego.
Dodano poniedziałek, 12 kwiecień 2010, 15:10, przez Ania
Ja też jestem za amnestią mój mąż dostał 2 miesiące temu do odsiadki 10 miesięcy za mandaty autobusowe i pkp z calego swojego życia , a na wolności trzymają złodziei , morderców i pedofili przecież to śmieszne . Mam nadzieję że będzie ta amnestia.
Dodano poniedziałek, 12 kwiecień 2010, 08:38, przez kobieta
Szkoda że osobnik o podpisie "ja"nie wie jak latwo dostać się do polskiego więzienia.Że nie trzeba być bandytą i bandziorem żeby tam się znaleźć.Czytając takie wypowiedzi łzy same cisną się do oczu.Nic dziwnego że mamy taką Polskę mając takich OSOBNIKÓW!
Dodano sobota, 10 kwiecień 2010, 20:57, przez milena
W nawiązaniu do wpisu przez "ja". Proponuję,żeby, kimkolwiek jesteś, wpuścić do Twojego domu wilgoć i szczury! Pomyśl czasem! Bo nie każdy osadzony jest winny i odbywa karę adekwatną do czynu!
Dodano sobota, 10 kwiecień 2010, 18:54, przez ja
miejsce banddziorów i przestępców wszystkich jest w więzieniu, a was pomysł jest durny. Zamieńcie swoją inicjatywę na taką, by do więzień wpuścić wilgoć i szczury. Na to zasługują przestępcy.
Dodano niedziela, 4 kwiecień 2010, 23:52, przez kobieta
Do wpisu przez kobieta z dnia 04.04.2010 godz.22.39.Podpisala się Pani tak samo jak ja,ale to nie ma znaczenia.Ma Pani zupelną rację że należy coś zrobić z naszym polskim więziennictwem.To koszmar co się tam dzieje!Ale w naszej Polsce to nie jedyny problem w tej dziedzinie.Najpierw należy uzdrowić nasze polskie sądownictwo.Niezawisłe Sądy w Polsce sypią wyrokami z rękawa.Sędziowie wydają wyroki pozbawienia wolności i umieszcznją w zakladach karnych ludzi którzy popelnili wykroczenia a nie przestępstwa.A tam z powodu przeludnienia wszyscy są wymięszani.Ci ludzie nie są resocjalizowani a tylko demoralizowani.Ulegają wpływom podkultury więziennej!z ich życia czyni się koszmar!Ale dla sędziów statystyka musi się zgadzać.To oni dostali prawo decydowania o losie drugiego człowieka.!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano niedziela, 4 kwiecień 2010, 22:39, przez kobieta
Błagam niech ktoś wreszcie zajmie się sprawą polskiego więziennictwa,dobrze że media nagłośnili tą sprawe ale niech ktoś wreszcie coś zrobi w tej kwestii to jest niewyobrażalne co tam się dzieje!
Dodano wtorek, 30 marzec 2010, 12:52, przez KASIA
Cos dla emigrantow :)
http://www.aferyprawa.com/index2.php?p=teksty/show&dzial=codziennosc&id=3246
Dodano wtorek, 23 marzec 2010, 16:56, przez amnestia 1000 razy tak!!!
czytam wasze kometarze i dochodze do wniosku,ze kara za przestepstwo jest potrzebna, ale nie wznowienie idei obozow kancentracyjnych!!! siedzialem w areszcie calkiem nie dawno wiem doskonale jakie panuja tam warunki na szesciu m2 bylismy osadzeni we trzech!! na tym metrazu oprocz naszych lozek byl stol, krzesla, szafki, obudowana toaleta i dwa metry grzyba na scianie.ogolnie moj pies ma dogodniejsze warunki do zycia! a caly problem polega na tym ze sady i prokuratura wymagaja aby podejrzany udowodnil swoja niewinnosc,a nie oni jego wine! wydaja wyroki na podstawie zeznan \"skruszonych przestepcow\" ktorzy chcac uniknac kary oskarzaja wszystkich wedlug wytycznych policji i prokuratury,zeby podniesc im wykrywalnosc.
Dodano wtorek, 23 marzec 2010, 12:38, przez Justyna
Jeśli amnestia to chyba i abolicja? Czy to idzie zawsze w parze?
Dodano sobota, 20 marzec 2010, 22:03, przez Antymaterilny
Jestem jak najbardziej za Amnestia w polsce.Prawda jest taka ze Polska jest obecnie nr.1 w UE w wystawianiu ENA.Polski kodeks karny jest okrutny a wiezienia nie resocjalizuja tylko demoralizuja.Za granica w areszcie czlowiek ma prawo do miliona telefonow cele sa otwarte zamyka sie je tylko na noc a w dzien na dwie godziny w polodnie,mozna sie kapac ile razy sie chce do polodnia.Aresztowani spedzaja czas grajac w pilke,kosza spacerujac lub palac papierosy siedzac na lawce w sloneczku.Kazda prawie cela ma telewizor jezeli ktos sobie przyniesie z zewnatrz jest tez kuchnia z kuchenkami gdzie mozna sobie gotowac zakupione w wieziennej kantynie produkty.W polsce cele sa zamkniete i jest tylko jedna godzina spaceru dziennie w zaleznosci od chumoru straznika.Rano jest pobudka I trzeba kompletnie ubranym na stojaco zameldowac do straznika zwracjac sie do niego dowodca tymczasem za granica straznik wchodzi i liczy wzrokiem cicho aby cie nie obudzic.W polskim areszcie aby sie ostrzyc trzeb pisac podanie do wychowawcy na A4 a wykapac sie mozna tylko raz na tydzien i ma sie na to okreslony czas,milem okazje byc w celi gdzie klepki z podlogi byly powyrywane i przegnite a woda z sedesu lala sie na cele,na scianach byly wyrysowane wszystkie przeklenstwa swiata na oknie n parapecie lezal kawal szyby dlugosci 50cm do ktorego kazdy mial dostep.Telefonu w polskim arescie nie wykonasz nawet do wlasnego adwokata! a kiedy powiesz u lekaza ze nie pijesz bo akurat uprawiasz gimnastyke ten twierdzi z uniesiona dumnie glowa Alkocholik! bo nie godziles sie z jego nazuconym stwierdzeniem ze pijesz wino raz lampke a casami wiecej.Przypominam ze areszt czy wiezienie to ograniczenie wolnosci a nie placowki dobijania psychicznego.O swietle gasnacym na noc i o glosniku nadajacym audycje na ktore nie masz wplywu juz nie wspomne.Po 5 min rozmowy z kazdym z aresztowanych wszyscy okazali sie dobrymi ludzmi I przyzekali ze lzami w oczach ze nigdy nie zrobiliby zadnej glupoty i nie zrobia po wyjsciu z aresztu,wystarczyo ich podniesc na duchu i ukazac cel w zyciu,areszty I wiezienia robia dokladnie na odwrot demoralizuja ich bezpowrotnie staja sie bantytami ktorymi nie byli.Co powie czlowiek ktory mieszkal w Angli a polska scigala go ENA za nieoddane ksiazki do biblioteki? zresocjalizuje sie miesiecznym aresztem w oczekiwaniu na przekazanie polsce? .Osobiscie mysle ze wiezienie absolutnie nie rozwiazuje problemu jedynym logicznym wyjscie wydaje mi sie elektroniczna branzoletka na nodze.Proze mnie nie zrozumiec zle ale jak Jezus przyjdzie powtornie to wszystkie wiezienne zamki sie otworza a ludzie wyjda na wolnosc dlaczego? pomyslcie sami.. :) Pozdrawiam i Wielki Szacun dla zalozyciela tej strony!
Dodano czwartek, 18 marzec 2010, 17:02, przez kobieta
Bardzo dziękuję że wypowiadają się ludzie tacy jak Pan Andrzej Stanisław i Grzegorz.Sama co dzień czytam to forum i zastanawiam się jaką osobą musi być "M".Prawda że chcemy bezpiecznego kraju.Ale obecne prawo,mentalność NASZYCH SPRAWIEDLIWYCH, NIEZAWISŁYCH SĘDZIÓW I PROKURATORÓW tego nam nie gwarantuje.Żadnego człowieka który popełnił wykroczenie a wsadza sie do więzienia to nie wychowa to żadna resocjalizacja, tych ludzi się demoralizuje.Kto nie czyta na ten temat nie wie co dzieje sie za murami więzień.Ja wiem że personel tam pracujący nie jest w stanie tego ogarnąć.Ale nasze prawo,sędziowie i prokuratorzy nie znają innych kar jak wepchnięcie do jednego wora wszystkich!Mam nadzieję że może obecne dzieci kiedy dorosną zaczną żyć w Polsce Sprawiedliwej Bezpiecznej!!!!!!!!!!
Dodano czwartek, 18 marzec 2010, 16:18, przez Andrzej Stanisław i Grzegorz do pana/i M
Po przeczytaniu pana/i -M- argumentacji to się zastanawiamy że tacy szowiniści istnieją na pewno jeszcze ta osoba uważa się za bogobojną i wysoce religijną typowy inkwizytor drodzy czytelnicy takich głupich wypowiedzi nie trzeba brać poważnie .A najlepiej w/w osoba powinna się tu nie marnować znależć pracę jako capo są jeszcze kraje totalitarnego reżimu i na pewno bez problemu ją otrzyma .popieramy uwagi pani która pisze ze zrobiono z wykroczeń przestępstwa a najlepiej by było zamknąć wszystkich i wtedy będzie wszystko pod kontrolą .My jesteśmy w wieku 68-72 lat przeszliśmy nie jedno czasy stalinowskie i inne gehenny wiemy coś o życiu i żadne więzienie nie wychowało nikogo a osoby które się tam dostały bardzo szybko ulegają wpływom typowych przestępców i szybko się od nich uczą nie tego co potrzeba .
Dodano środa, 17 marzec 2010, 22:39, przez kobieta
Nic w Polsce sie nie zmieni.Spoleczeństwo swoje,media swoje a SPRAWIEDLIWE NIEZAWISŁE SĄDY swoje.wydają takie wyroki,ładują za kratki ludzi którzy nie popełniają przestępstw tylko wykroczenia,niszczą im życie,pozbawiają pracy,robiąc z nich bezrobotnych.Wartościowych ludzi mięszają z przestępcami zmuszając ich do wsiąkania w podkulturę więzienną!Przestępcy,chuligani są bezkarni a śdy wyżywają sie na ludziach nieświadomych,naiwnych!O ZGROZO TO JEST NASZ KRAJ NASZA POLSKA!!!!!!!!!!!!!!!!!